Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

12 kwietnia to ważny dzień dla zielonogórskich kibiców. Właśnie dziś NovyHotel Falubaz Zielona Góra wraca do ścigania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Na początek żółto-biało-zielonych czeka starcie we Wrocławiu. Na co siedmiokrotni mistrzowie Polski liczą w tym sezonie i jak duży budżet zbudowali?

 

Przez długą część przerwy między sezonami panował duży entuzjazm wokół zielonogórzan. Falubaz określano mianem bardzo mocnego beniaminka, który może powalczyć nawet o fazę play-off. Doceniano wzmocnienia w postaci Piotra Pawlickiego czy Jarosława Hampela.

Mniej optymizmu fani ekipy z Winnego Grodu mogą mieć po niedzielnych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Falubaz zaprezentował się słabo na tle nie tylko liderów innych ekstraligowców, ale także gospodarzy z Poznania.

– Wielokrotnie artykułowałem, że dla mnie drużyna, którą stworzyliśmy to jeden z najsilniejszych beniaminków ostatnich lat. Poprzednie drużyny, które wchodziły do PGE Ekstraligi i uzupełniały składy zawodnikami ekstraligowymi niestety nie osiągały dobrych rezultatów i spadały. Co do zasady, nie stanowiły większego zagrożenia dla drużyn zasiedziałych już w tej lidze. Biorąc pod uwagę charakter zawodników, uważam, że drużyna ma potencjał do tego, żeby się utrzymać. Jeśli udałoby się zrobić cokolwiek więcej, to będzie to bardzo dużym sukcesem – mówił Wojciech Domagała na antenie Radia Zielona Góra.

Nie jest tajemnicą, że do ścigania się na najwyższym poziomie potrzebne są ogromne środki. Wiadomo, że budżety przekraczające 20 milionów złotych mają w Lublinie, Wrocławiu, Gorzowie czy Toruniu. Na jaką kwotę szykują się w szeregach beniaminka?

– Potwierdzam, że to są kwoty powyżej 15 milionów złotych. Nie da się powiedzieć precyzyjnie czy będzie to 15, 16 czy 17 milionów. W stworzenie budżetu klubowego wchodzą nie tylko koszty zawodnicze, ale także utrzymania całego klubu, spółki, funkcjonowania tego nie tylko w sezonie, ale w okresie całorocznym. Nie możemy powiedzieć, że to będzie przykładowo 18 milionów złotych. Jak drużyna pojedzie galaktyczny sezon, to ja będę musiał wpisać wyższą kwotę – wytłumaczył sternik zielonogórzan.

Inauguracyjne spotkanie PGE Ekstraligi rozpocznie się o godz. 18. Rywalem NovyHotel Falubazu będzie Betard Sparta Wrocław, a mecz odbędzie się na Stadionie Olimpijskim.