Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Enea Falubaz Zielona Góra ma przed sobą ostatni krok, który należy postawić, aby awansować do PGE Ekstraligi. Wydaje się, że tylko kataklizm może odebrać zielonogórzanom upragniony powrót do elity. Niedzielny mecz ma także inne, ważne znaczenie. Wygrana pozwoli Motomyszom zapisać się w annałach historii, jako kolejna drużyna, która wygrała wszystkie spotkania w sezonie.

 

Historia żużla jest bardzo długa, a wygranie wszystkich meczów w sezonie to duże osiągnięcie i rzadkość. Dwukrotnie dokonała tego Unia Leszno, a po jednym razie: Górnik Rybnik, GTŻ Grudziądz oraz Wilki Krosno. To pokazuje, że Falubaz ma szansę dołączyć do niewielkiego, ale jednak specjalnego grona, któremu udała się ta sztuka.

Drużyna z Zielonej Góry ma za sobą serię dwudziestu zwycięstw rzędu – dziewiętnaście wygranych tegorocznych oraz ubiegłoroczny rewanż z Wilkami Krosno. Ewentualne zwycięstwo z ROW-em Rybnik powiększy serię zielonogórzan, a co najważniejsze, pozwoli zapisać się w historii, jako kolejna drużyna, która wygrała wszystkie spotkania w sezonie. Zobaczmy, zatem jaki bilans miały wyżej wymienione drużyny.

1952 – Unia Leszno 7-0-0 – I poziom rozgrywkowy (dzisiejsza Ekstraliga)
1957 – Górnik Rybnik 14-0-0 – I poziom rozgrywkowy (dzisiejsza Ekstraliga)
1996 – Unia Leszno 22-0-0 – II poziom rozgrywkowy (dzisiejsza 1. liga)
2003 – GTŻ Grudziądz 10-0-0 – III poziom rozgrywkowy (dzisiejsza 2. liga)
2020 – Wilki Krosno 10-0-0 – III poziom rozgrywkowy (2. liga)

W przypadku niedzielnej wygranej z pewnością wynik drużyny z Grodu Bachusa będzie bardzo ceniony, gdyż liczba meczów jest pokaźna. To pokazuje też, jak wielkiego wyczynu dokonała Unia Leszno, kiedy to w 1996 roku zwyciężyła w aż 22 spotkaniach.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Kolejny polski obiekt w Grand Prix?! Jego słowa dają do myślenia – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jubileuszowy turniej Musielaka przełożony. Znamy nową datę – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)