Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W związku z zadowalającymi prognozami pogody, działacze Texom Stali Rzeszów zapowiedzieli, że pierwszy trening zespołu może odbyć się na stadionie przy ulicy Hetmańskiej już w najbliższą sobotę. Jeśli planowana jazda dojdzie do skutku, rzeszowianie będą pierwszą drużyną, która pojawi się w tym roku na własnym torze.

 

Przypomnijmy, że o możliwym lutowym treningu w Rzeszowie już jakiś czas temu informował menedżer Stali Paweł Piskorz. Zamierzenia te potwierdził wczoraj w swoich mediach społecznościowych. – Gęba uśmiechnięta, bo już w sobotę pierwszy trening na naszym torze. Trening w lutym? A jednak – napisał Piskorz. Plany sobotniego treningu potwierdził również na swoim Instagramie prezes Stali Michał Drymajło.

 

Szybkie wyjazdy na tor to nie nowość w polskim żużlu. W zeszłym roku jako pierwsi na swoim owalu także w lutym pojawili się zawodnicy Apatora Toruń. Przed obecnym sezonem jednak na ten moment żadna inna drużyna poza Stalą nie planuje aż tak szybkiego rozpoczęcia treningów na własnym stadionie. Na wielu z nich bowiem m. in. w Gdańsku czy Ostrowie odbywają się w tym momencie prace.

Żużel. Urodziny legendy Kolejarza. Tak wspomina mistrzostwo

Żużel. 2867 spalonych kalorii Kubery i tenisowy triumf Lindgrena. Koziołki harują na Majorce

Żużel. Z Wybrzeżem chce napisać historię. Nawiąże do angielskich legend gdańszczan?

Początek sezonu PGE Ekstraligi zaplanowano na piątek 12 kwietnia. Z kolei w Metalkas 2. Ekstralidze pierwszy mecz odbędzie się dzień później, czyli 13 kwietnia. Wtedy także sezon zainauguruje drużyna Stali Rzeszów. Żurawie na początek podejmą ekipę H. Skrzydlewska Orła Łódź.