Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

PGE Ekstraliga rozpoczęła konkursy na pokazywanie meczów Drużynowych Mistrzostw Polski oraz Speedway 2. Ekstraligi. Nadawcy chętni na transmitowanie polskich rozgrywek mogą zgłaszać się do organizatora rozgrywek.

 

Poprzedni przetarg na prawa telewizyjne do pokazywania najlepszej ligi świata zakończył się ogromnym sukcesem. Władze PGE Ekstraligi wynegocjowały 252 miliony złotych za lata 2022-2025. Zwycięstwo odniosła stacja Canal Plus, która pokazuje zmagania w niedzielę. W piątek, w związku z sublicencją, mecze transmitowane są w Eleven Sports.

Różne opinie pojawiały się natomiast w kwestii kontraktu telewizyjnego na zapleczu PGE Ekstraligi. Kilku prezesów wielokrotnie podkreślało, że ta umowa jest za niska i sprawia, że znacznie powiększają się różnice między poziomami rozgrywkowymi.

Najbliższe tygodnie pokażą czy przez ostatnie lata wzrosło zainteresowanie pokazywaniem zmagań na polskich torach. Wiadomo już, że najnowsza umowa na pokazywanie PGE Ekstraligi ma być krótsza, bo przewidziano ją na lata 2026-2028. Kontrakt na transmisje Speedway 2. Ekstraligi będzie obowiązywał z kolei na lata 2025-2027. Nadawcy w obu przypadkach mogą składać oferty do 14 grudnia, do godz. 15.

Dodajmy, że w zakończonym przed dwoma miesiącami sezonie kapitalną oglądalnością cieszył się oczywiście finał rozgrywek. — Decydujące starcie najlepszej żużlowej ligi świata pomiędzy Betardem Spartą Wrocław, a Platinum Motorem Lublin w CANAL+ SPORT 5 oraz w serwisie streamingowym CANAL+ online przyciągnęło przed ekrany prawie 500 000 widzów! — informowała stacja Canal Plus w komunikacie prasowym.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Przyjemski czy Hampel? Oto 5 najlepszych transferów okienka – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Trzy lata temu pożegnaliśmy Zenona Plecha. Przypominamy jego karierę na fotografiach – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)