Adam Skórnicki. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach sporo mówi się na temat zawirowań trenerskich we wszystkich ligach żużlowych w Polsce. Według doniesień medialnych, Adam Skórnicki miał być gotów rozwiązać umowę z Orłem Łódź i przenieść się do Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. Ostatecznie trener będzie łączył prowadzenie Orła ze szkoleniem zawodników akademii rawiczan.

 

O przenosinach Skórnickiego do ekipy Niedźwiadków poinformował Przegląd Sportowy. Prawdopodobny miał być taki scenariusz, w którym mistrz Polski z 2008 roku przeniesie się do Rawicza w roli menadżera, jego miejsce zajmie Tomasz Bajerski, a Piotr Świderski uda się do Torunia. Prezes Sławomir Knop szybko zdementował te informacje i przyznał, że niebawem poinformuje o swojej kolejnej „bombie”.

Dziś łodzianie oficjalnie poinformowali, że Skórnicki faktycznie będzie pracował w Rawiczu, ale jego zakres obowiązków w Orle nie ulegnie zmianom. Na ruchu ma skorzystać też klub z Łodzi, który zyska możliwość pozyskania utalentowanych zawodników.

Komunikat Orła Łódź:

„Miło jest nam poinformować, iż Klub Żużlowy „Orzeł” Łódź nawiązał współpracę szkoleniową z klubem Metalika Recykling Kolejarz Rawicz. W związku z faktem, iż na dzień dzisiejszy Klub Żużlowy „Orzeł” Łódź nie jest w stanie zrealizować kryteriów sportowych w części dotyczącej obowiązkowego wyszkolenia zawodników, co spowodowane jest brakiem odpowiedniej infrastruktury sportowej w Łodzi niezbędnej do prowadzenia zajęć z przyszłymi adeptami sportu żużlowego, a co za tym idzie koniecznością opłat szkoleniowych z tytułu braku wyszkolenia  zawodników w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy KŻ Orzeł Łódź a Klubem Metalika Recykling Kolejarz Rawicz oba kluby rozpoczną współpracę szkoleniową.

Kolejarz Rawicz posiadając odpowiednią bazę szkoleniową w najbliższym czasie rozpocznie szkolenie dzieci i młodzieży, na którym zyska Klub Żużlowy „Orzeł” Łódź. Współpraca ma zapewnić łódzkiemu klubowi możliwość pozyskania utalentowanych zawodników, a jednocześnie pozwoli wypełnić kryteria sportowe wymagane w procesie licencyjnym. Równocześnie zgodnie z ustaleniami pomiędzy Stronami do współpracy przy szkoleniu dzieci i młodzieży w akademii Kolejarza Rawicz oddelegowany będzie trener Adam Skórnicki. Zakres czasowy pracy w rawickim klubie nie będzie wpływać na pracę trenera w Klubie Żużlowym „Orzeł” Łódź.

Jednocześnie w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi zmian w sztabie szkoleniowym KŻ „Orzeł” Łódź Zarząd Klubu informuje, iż nie były i nie są planowane zmiany na stanowisku trenera drużyny. Szkoleniowcem łódzkiego klubu pozostaje Adam Skórnicki”.