Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sparingi przed sezonem charakteryzują się tym, że dużo szans otrzymują juniorzy i zawodnicy rezerwowi, a liderzy testują swój sprzęt najczęściej prezentując się na torze 2-3 razy. Wyjątek od tej reguły zrobią jutro w Toruniu gdzie miejscowy Apator podejmie GKM Grudziądz. Obie ekipy zaprezentują się w najsilniejszym zestawieniu.

 

W piątek o godzinie 17 na Motoarenie odbędą się pierwsze w tym roku derby województwa kujawsko-pomorskiego. W żadnej z drużyn nie zabraknie kluczowych zawodników co powinno zapewnić doskonałe zawody dla kibiców, którzy zdecydują się obejrzeć mecz w Toruniu. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Żużel. Wyjaśniła się przyszłość Unii! Trener mówi o składzie

Skład Apatora nie różni się od tego, który zdobył brązowy medal w zeszłym roku. Kibice tej drużyny z pewnością liczą na to, że formę z końcówki zeszłego sezonu utrzyma Wiktor Lampart, a błyszczeć nadal będzie Emil Sajfutdinow wraz z Robertem Lambertem. Z dobrej strony w pierwszych sparingach pokazywali się juniorzy toruńskiej ekipy, którzy przez cały poprzedni sezon zawodzili. W klubie liczą, że ich wyniki przełożą się ligę co zdecydowani ułatwi pracę seniorom toruńskiej ekipy. Zagadką nadal jest forma Patryka Dudka oraz Pawła Przedpełskiego.

Żużel. Kacper Grzelak ma przed sobą ostatni rok w gronie juniorów. „Skupiam się na tu i teraz”

Zmiany za to mogliśmy zobaczyć u rywala zza miedzy. GKM Grudziądz pożegnał się przed sezonem z Nickim Pedersenem, Frederikiem Jakobsenem, Glebem Czugunowem oraz Wiktorem Rafalskim. Ich miejsca zajmą Jason Doyle oraz Jaimon Lidsey, a w wiek zawodnika U24 wszedł Kacper Pludra. W klubie zapowiadają walkę o nieosiągalną dotychczas dla grudziądzan fazę play-off. Drużyna „na papierze” wygląda lepiej niż przed rokiem lecz czy będą to udowodnić na torze podczas zawodów ligowych?

Awizowane składy:

KS Apator: 9. Patryk Dudek, 10. Robert Lambert, 11. Wiktor Lampart, 12. Paweł Przedpełski, 13. Emil Sajfutdinow, 14. Mateusz Affelt, 15. Krzysztof Lewandowski

ZOOleszcz GKM: 1. Max Fricke, 2. Jaimon Lidsey, 3. Wadim Tarasienko, 4. Kacper Pludra, 5. Jason Doyle, 6. Kacper Łobodziński, 7. Kevin Małkiewicz, 8. Jan Przanowski

Żużel. Dobry występ utalentowanego Ukraińca. Unia zwycięża sparing ze Spartą

Żużel. Złe wieści dla Byków przed startem ligi! Lider z urazem!