Sebastian Szostak. fot. materiały prasowe TŻ Ostrovii
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nadchodzący sezon będzie ostatnim, w którym z pozycji juniorskiej będą mogli jechać zawodnicy z rocznika 2003.  Z pewnością przypatrywać będą im się kluby szukające żużlowców do Ekstraligi U24 lub do pierwszej drużyny. Ilu z nich dostanie szansę pokazania się w gronie seniorów?

 

Krzysztof Sadurski

W sezonie 2022 w Lesznie postawiono w formacji młodzieżowej na zawodników 17-letnich, którzy mają stanowić o jej sile przez następne kilka sezonów. W związku z tym zabrakło miejsca dla Kacpra Pludry i Krzysztofa Sadurskiego. Ten drugi trafił do pierwszoligowego klubu z Krosna, z którym wywalczył awans. W Ekstralidze pokazał się kilka razy z dobrej strony, co poskutkowało kontraktem na ten rok z beniaminkiem z Zielonej Góry. Z pewnością jeśli Krzysztof chce utrzymać się w następnych latach na najwyższym lub nawet drugim poziomie rozgrywkowym musi regularnie zdobywać punkty i nawiązywać walkę z rywalami, bo dotychczas były to pojedyncze wyskoki.

Sebastian Szostak

Wychowanek ostrowskiego klubu odkąd rozpoczął jazdę w lidze pokazywał, że ma potencjał na zostanie solidnym żużlowcem. W sezonie 2021 miał duży udział w awansie do Ekstraligi, osiągając średnią na poziomie 1,597 punktu na bieg. Niestety po awansie wyniki starszego z braci prezentowały się dużo gorzej. Po powrocie do 1. Ligi Sebastian zaczął wracać na właściwe tory, lecz wyniki wciąż odbiegały od tych sprzed dwóch sezonów. Mimo tego, jest on nadal czołowym juniorem Metalkas 2. Ekstraligi. Jeśli pokaże, że jest w stanie wykorzystać swój potencjał, to z pewnością będzie mógł liczyć na miejsce w składzie swojej aktualnej drużyny, gdyż obecny zawodnik na pozycji U24, Wiktor Jasiński, skończy w 2025 roku 25 lat, a ponadto do Arged Malesy jest tylko wypożyczony.

Żużel. Był na wszystkich turniejach Grand Prix. Chwali zmianę w Challenge’u – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kto zdobył najwięcej kompletów w 2023 roku? Oni je kolekcjonowali – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Mateusz Bartkowiak

Nadzieje pokładane w tym zawodniku od początku były bardzo duże. Niestety został mu zaledwie rok w gronie młodzieżowców, a on wciąż nie udowodnił, że stać go na rywalizację na najwyższym poziomie. Na koniec startów juniorskich został wypożyczony do pierwszoligowego Orła Łódź. Z pewnością na niższym poziomie rozgrywkowym może pokazać się z dobrej strony, i że warto dać mu jeszcze szansę w przyszłości.

Kacper Grzelak

W zeszłym sezonie cieszył się z mistrzostwa Polski z Motorem Lublin, a teraz ma pomóc w walce o utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym drużynie z Poznania. Wychowanek klubu z Ostrowa z racji dużej konkurencji ostatnie sezony spędza na wypożyczeniu. Nie raz pokazał, że potrafi pokonać starszych kolegów i zdobyć cenne punkty. W tym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi będzie miał doskonałą szansę, żeby przekonać do siebie kluby na tym lub nawet niższym poziomie rozgrywkowym.

Ponadto wiek juniora w tym roku skończą: Jakub Stojanowski, Aleksander Grygolec, Bartosz Curzytek, Konrad Mikłoś, Mikołaj Czapla, Piotr Wardzała i Błażej Wypiór.