Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poprzednią sobotę zakończyliśmy zmagania w cyklu Grand Prix. Bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznych indywidualnych mistrzostw świata okazał się Bartosz Zmarzlik, który zakończył rywalizację mając na koncie o 33 punkty więcej niż Leon Madsen. Polak zdecydowanie przebił całą stawkę także w klasyfikacji żużlowców, którzy najwięcej zarobili w tegorocznym cyklu.

 

Po przejęciu cyklu przez Discovery Sports Events pula nagród w Grand Prix została mocno zwiększona. Jak podaje Eurosport, w sezonie 2021, gdy też mieliśmy do czynienia z rekordowymi stawkami, w puli było 865 tysięcy euro. Teraz z kolei do podziału było 1,5 mln. euro.

Listę otwiera oczywiście dominator zmagań w sezonie 2022 – Bartosz Zmarzlik. Na koncie kiniczanina znalazło się 120 250 euro, czyli około 575 tysięcy złotych. Różnica w zestawieniu z ubiegłorocznymi rozgrywkami, w których 27-latek został wicemistrzem świata, wynosi 175 tysięcy złotych.

Co ciekawe, nie wszystkie pozycje w rankingu płac układają się zgodnie z tabelą punktową. Za sprawą dwóch wygranych turniejów na trzecim miejscu znalazł się szósty w cyklu Dan Bewley. Brytyjczyk zgarnął w tym roku 86 tys. euro, czyli 415 tys. złotych. Z kolei Maciej Janowski, który doczekał się krążku IMŚ zainkasował 80 tys. euro, czyli 385 tys. złotych i pod tym względem jest szósty w klasyfikacji.

Czołówka klasyfikacji najlepiej zarabiających w Speedway Grand Prix 2022 (za Eurosport):

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 120 250 euro

2. Leon Madsen (Dania) – 90 750 euro

3. Dan Bewley (Wielka Brytania) – 86 000 euro

4. Patryk Dudek (Polska) – 81 750 euro

6. Maciej Janowski (Polska) – 80 000 euro

15. Paweł Przedpełski (Polska) – 49 250 euro

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Duży trening w Wittstock. Na torze m.in. Emil Sajfutdinow! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Rosjanie niesłusznie zawieszeni? „To przejaw dyskryminacji narodowościowej” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

POLECAMY:

Żużel. Z dyskietką na dworzec i długie „wiszenie” na telefonie. Kulisy dawnego dziennikarstwa – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)