fot. materiały prasowe NovyHotel Falubazu Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Choć od dwóch tygodni polskie kluby regularnie trenują, to na motocykl nie wsiadł jeszcze Piotr Pawlicki. 29-latek kończy rehabilitację po urazie, którego doznał pod koniec lutowego zgrupowania NovyHotel Falubazu Zielona Góra w Świnoujściu. Krajowy zawodnik ekipy spod znaku Myszki Miki podał konkretny dzień, kiedy zobaczymy go na torze.

 

Od kilku tygodni zielonogórscy kibice z uwagą śledzą kolejne wieści od Piotra Pawlickiego. Nowy nabytek żółto-biało-zielonych z uwagi na uraz mięśnia nogi musiał opuścić pierwsze treningi, sparingi, a także spotkania w brytyjskiej Premiership. Do sezonu pozostało coraz mniej czasu, więc nic dziwnego, że fani się niecierpliwią.

Żużel. Zrobił wiele by liga wróciła do Krakowa. Mówi dlaczego nie wyszło – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Wszystko wskazuje na to, że niebawem wyczekiwanie zielonogórzan się zakończy. Przed kolejnym meczem swojego angielskiego klubu, Birmingham Brummies, Pawlicki przekazał krótką wiadomość.

– Chciałby powiedzieć coś o mojej nodze. Czuję się naprawdę dobrze. Będę miał wizytę u lekarza w ten czwartek. Sprawdzimy wszystko. W ten piątek mam pierwszy mecz sparingowy w Polsce, więc sezon się dla mnie rozpoczyna. W kolejny czwartek jadę do Anglii. Jestem bardzo szczęśliwy i do zobaczenia – powiedział Piotr Pawlicki.

Młodszy z braci Pawlickich to bardzo ważny element zielonogórskiej układanki. Z dużymi nadziejami na W69 ściągnął go dyrektor sportowy klubu, Piotr Protasiewicz. Legenda Falubazu wielokrotnie podkreślała, że widzi w tym zawodniku ogromny potencjał, którego w ostatnich kilku sezonach nie było widać.

Żużel. Falubaz postraszył Anioły. Zaskakujący występ Duńczyka – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Lider Apatora ocenił pierwszy sparing. „Fajnie znowu się pościgać” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Przypomnijmy, że już w sobotę zawodnika czekają pierwsze zawody w tym sezonie. Jest on bowiem na liście startowej Memoriału Edwarda Jancarza.