Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Patryk Dudek nie zaliczy inauguracyjnej rundy Tauron SEC 2023 w Częstochowie do udanej. Polak zajął odległe dziewiąte miejsce z ośmioma punktami, a o braku awansu do wyścigu barażowego zadecydowała wpadka w ostatnim starcie. Wówczas 31-latek nie przywiózł do mety żadnych punktów i musiał pożegnać się z częstochowskim obiektem.

 

Brązowy medalista Tauron SEC z 2021 roku zajął na otwarcie dziewiątą lokatę. Polak rozpoczął zawody od dwóch punktów, gdzie odważnie ścigał Mikkela Michelsena. Później zanotował dwójkę i jedynkę, lecz w czwartym biegu udało mu się zwyciężyć. Zawodnik For Nature Solutions KS Apatora Toruń w fenomenalny sposób pokonał wówczas Dimitriego Berge, Andrzeja Lebiediewa i Nielsa Kristiana Iversena.

Mając na koncie osiem punktów starczyło mu tak naprawdę dowieźć do mety przynajmniej dwa „oczka”, żeby móc spokojnie myśleć o biegu barażowym. Dudek jednak zaspał na starcie i musiał uznać wyższość trójki rywali. – Co do jazdy, wydaje mi się, że jest okay. Uważam, że w moim ostatnim biegu motocykl był już za mocny, a bieg wcześniej sobie poradziłem na tej śliskiej wodzie, gdzie po równaniu minąłem dwóch zawodników. Na ostatnim okrążeniu próbowałem chwytać się tej suchej nawierzchni, bo tak mi się wydawało, że ten ostatni bieg będzie sucho i wtedy będzie wszystko okay. Jednak już mi motor nie pozwolił wyskoczyć ze startu – tłumaczył po zawodach na antenie TVP Sport.

Wicemistrz świata z 2017 roku chwalił również wybór torów na tegoroczny cykl indywidualnych mistrzostw Europy. Jego zdaniem są to odpowiednie obiekty, na których można się pościgać. Polak odniósł się także do tego, czy częstochowski owal zasłużył na zorganizowanie upragnionej rundy cyklu Grand Prix.

– Jeśli będzie mi dane jeździć w Grand Prix, to jak najbardziej. Ogólnie te wszystkie cztery rundy mistrzostw Europy są zaplanowane na dobrych, widowiskowych torach. Bydgoszcz, Guestrow i Pardubice to taka śmietanka torów żużlowych – wyjaśnił Dudek.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Świetne ściganie na inaugurację Tauron SEC! Fenomenalny Madsen triumfuje w Częstochowie! (RELACJA)

Żużel. Damian Ratajczak: Popełniłem masę błędów. Nie szukałbym wytłumaczenia w torze