Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Największy sponsor polskiego sportu – ORLEN, został partnerem tytularnym Akademii Sportu Wybrzeże. Tym samym klub dołączył do wybitnego grona sportowców, związków sportowych, klubów i instytucji wspieranych przez markę ORLEN.

 

Na mocy podpisanej umowy ORLEN., wspierać będzie misję Akademii, jaką jest wspieranie rozwoju dzieci w sportach motorowych. W zakończonym niedawno sezonie 2023 Akademia rozpoczęła działalność w prowadzeniu zajęć na gdańskim mini torze. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się wyremontować warsztat, zakupić sprzęt niezbędny do trenowania przez adeptów i organizować treningi z odpowiednią częstotliwością. Działania sprawiły, że liczba zawodników, którzy uczestniczyli w zajęciach na torze, wzrosła z czterech do dwudziestu. Obecnie cała grupa przygotowuje się do sezonu 2024 poprzez zajęcia ogólnorozwojowe.

– Cieszymy się, że praca jaką wykonaliśmy została zauważona i doceniona przez największego mecenasa polskiego sportu jakim jest ORLEN. Jestem bardzo dumny, że relacje i projekty, które razem z marką ORLEN współtworzymy od 2021 przy okazji turnieju ORLEN GOLDEN BOY TROPHY, zaowocowały teraz wsparciem naszej Akademii. To dla nas bardzo ważny projekt, który kierujemy do społeczności lokalnej. Chcemy wychować kolejnych sportowców i ukształtowanych zawodników, którzy wierzę będą gotowi zdobywać odpowiednie tytuły. Cieszy mnie również fakt, że po wielu latach tak duży sponsor pojawi się po raz kolejny w gdańskim żużlu. Wcześniej Rafineria Gdańska, następnie LOTOS, a teraz ORLEN będzie aktywnie wspierał rozwój reprezentowanej przez nas dyscypliny. Jestem przekonany, że sport żużlowy jest obecny w DNA firmy i cieszę się ogromnie, że będziemy mogli współpracować. Wsparcie dla nas jest bardzo ważne, pozwala rozwijać nasz projekt i zadbać o najważniejsze aspekty edukacji i rywalizacji naszych adeptów – powiedział Prezes Stowarzyszenia, Krystian Plech.

Marka ORLEN jest obecna w sporcie żużlowym od wielu lat. Wspiera m.in. Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika, Reprezentację Polski, a także szkółki żużlowe w Krośnie i Grudziądzu. Akademia z kolei jest pierwszą szkołą i klubem mini żużlowym, który otrzymał wsparcie od koncernu.

Przypomnijmy, że od sezonu 2021 ORLEN jest też sponsorem tytularnym jednego z najpopularniejszych turniejów mini żużlowych na świecie – ORLEN GOLDEN BOY TROPHY – o puchar im. Zenona Plecha, który w czerwcu organizowany jest na gdańskim mini torze.