Zdj.: Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Włodarze gorzowskiego klubu ściągnęli nad Wartę młodego, perspektywicznego zawodnika, który zasili formację juniorską drużyny od przyszłego sezonu.

 

Po dość kuriozalnej sytuacji z Bartłomiejem Kowalskim, którego transfer ostatecznie nie doszedł do skutku, działacze Stali zmuszeni byli na szybko szukać młodzieżowca. Jak wiadomo, rynek transferowy jest ubogi, jeżeli chodzi o juniorów i nie tak łatwo o dobrego zawodnika w tej kategorii wiekowej.

W Gorzowie mimo wszystko nie poddali się i pozyskali do zespołu 16-letniego Oskara Hurysza ze Startu Gniezno.

– Oskar Hurysz to młody zawodnik, który zna się z Oskarem Paluchem. Przez najbliższe lata będzie rozwijał swoją karierę w Stali Gorzów. Dopięliśmy ten kontrakt po tej sytuacji z Bartłomiejem Kowalskim. Oskar Hurysz będzie zawodnikiem formacji juniorskiej oraz drugiej drużyny – powiedział nam Marek Grzyb.

Nowy nabytek Stali Gorzów licencję żużlową zdał 30 marca br. na torze w Lesznie. Z racji wieku nie miał jeszcze okazji do startu w rozgrywkach ligowych, gdyż 16 lat skończył dopiero we wrześniu. Brał natomiast udział w turniejach młodzieżowych. W środowisku nie brak opinii, że chłopak ma „papiery” na dobrego żużlowca.