Główny partner portalu

Patrick Hansen. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

O tym transferze w środowisku żużlowym spekulowano już od dłuższego czasu. Dziś oficjalnie potwierdzono, że Patrick Hansen w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Stali Gorzów.

 

23-letni Duńczyk urodzony w Kalundborgu związał się z gorzowskim klubem rocznym kontraktem.

– Jest to najlepszy zawodnik do 24 lat pierwszej ligi. Perspektywiczny, fajny i sympatyczny zawodnik, który pokazał się z dobrej strony w minionym sezonie zwłaszcza w Ostrowie. Przede wszystkim jest waleczny, a takich zawodników chcemy. Deklarowaliśmy wzmocnienie na pozycji U-24 i myślę, że jesteśmy zadowoleni obopólnie, że doszło do rozpoczęcia współpracy. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to ostatni sezon pod tą pozycją tego zawodnika, ale chciał spróbować swoich możliwości w Stali Gorzów – powiedział nam Marek Grzyb.

W minionym sezonie reprezentant kraju Hamleta był jednym z ojców sukcesu Ostrovii, która awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Duński żużlowiec w zespole prowadzonym przez Stanisława Chomskiego będzie startował na pozycji U-24 i, jak mówi sternik Stali, ma on zapewnione miejsce w składzie.

– Patrick jest liderem tej formacji. Takie są uzgodnienia ze sztabem szkoleniowym i zarządem. Dajemy mu szansę, żeby się pokazał i myślę, że sprosta oczekiwaniom. Patrick sam sobie stawia ambitne cele i to mi się podoba u tego zawodnika. On rozumie, że jest to najwyższa klasa rozgrywek i najlepsza liga świata, ale mimo to postawił sobie wysoko poprzeczkę – zdradził prezes.

Sezon 2022 będzie dla Patricka Hansena pierwszym w PGE Ekstralidze. Czy zawodnik udźwignie ciężar walki w najlepszej lidze świata?

– Widać po nim, że ma duży potencjał, jest waleczny. Oczywiście, Ekstraliga jest najwyższą klasą rozgrywek, ale ocenimy to po sezonie. Wierzę temu zawodnikowi. Tak naprawdę dużo zależy od niego. Klub na pewno zapewni mu dobre warunki i sądzę, że Patrick będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony – mówił właściciel Cash Broker.

Nadwarciański klub bacznie rozglądał się za zawodnikiem do 24 lat, który potencjalnie ma wzmocnić drużynę. Miniony sezon pokazał, że pozycja U-24 była piętą achillesową gorzowskiego zespołu.

Jak się okazuje. wybór Patricka Hansena nie był przypadkowy.

– Na pewno na początku rozważaliśmy również innych zawodników, ale po różnych przemyśleniach i konsultacjach, bo my konsultujemy swoje decyzje z naszymi zawodnikami, ze sztabem szkoleniowym, podjęliśmy decyzję o pozyskaniu Patricka. Nie ukrywam, że to zawodnicy nam zasugerowali, żeby zainteresować się tym zawodnikiem. Myślę, że mieli nosa – zakończył Marek Grzyb.

Patrick Hansen w polskiej lidze zadebiutował w 2017 roku w barwach Kolejarza Opole. W swojej karierze reprezentował także Wilki Krosno (2018-2019) oraz Rzeszów (2020). W tym roku ścigał się w eWinner 1. Lidze w ekipie Ostrovii Ostrów.