Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gorsze wyniki w PGE Ekstralidze oraz cyklu Grand Prix nie sprawiły, że Maciej Janowski zdecyduje się na zmianę tunera przed zmaganiami w 2024 roku. Kapitan Betard Sparty Wrocław jasno zaznacza, że rozstanie z Ryszardem Kowalskim nie nastąpi w najbliższym czasie.

 

14. miejsce w cyklu Grand Prix i 20. pozycja na liście klasyfikacyjnej PGE Ekstraligi. Takie rezultaty sprawiły, że rozpoczęła się dyskusja nad przyczyną gorszej formy wrocławianina. Część ekspertów doradzała mu zmianę tunera. Nic takiego się jednak nie wydarzy.

– Z Panem Ryszardem na dobre i na złe. Niezależnie od moich wyników. Z panem Ryszardem współpracujemy już od wielu lat i nie wydaje mi się, żeby to się zmieniło w najbliższym czasie – mówi Janowski podczas wideorozmowy na Facebooku Żużlowej Reprezentacji Polski.

Żużel. Jest decyzja PZM w sprawie rawiczan! Niedźwiadki znikają z ligowej mapy! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Gdańszczanie pojadą o awans? Iversen celuje w finał! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Większość zawodników jest w trakcie intensywnych przygotowań. Także żużlowiec Betard Sparty nie próżnuje, bo niedawno zakończył zgrupowanie z drużyną narodową. Na sezon chce być w pełni gotowy.

– Przygotowania idą bardzo dobrze. Od zeszłego sezonu, trzy dni po operacji zaczęliśmy rehabilitację. Ona przerodziła się w początek przygotowań. Czasu bez przygotowań za bardzo zatem nie było. Wszystko idzie dobrze. Noga działa bardzo dobrze. Dużo trenujemy i poświęcamy na to czasu. Mam nadzieję, że będzie to widać w sezonie – stwierdził trzeci żużlowiec świata z 2022 roku.

Przypomnijmy, że po wypadnięciu z cyklu Grand Prix Janowski skupia się na startach w Polsce, Szwecji oraz Anglii. Niewykluczone też, że w sezonie 2024 zobaczymy go w zmaganiach Tauron SEC.