Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Drużyna Orlen Oil Motoru Lublin zakończyła trzydniowe zgrupowanie w Gorican. Pogoda sprzyjała, a zawodnicy mieli wiele okazji do jazdy. Teraz podopieczni Macieja Kuciapy oraz Jacka Ziółkowskiego szykują się już na pierwszy w tym sezonie sparing.

 

Do Chorwacji pojechali praktycznie wszyscy kluczowi żużlowcy Motoru z wyjątkiem Fredrika Lindgrena, który szykował się na początek sezonu na Wyspach.

– Nie nudziliśmy się, jeździliśmy praktycznie od rana do wieczora, z każdym wyjazdem na tor szukaliśmy coraz większej prędkości. To były owocne dni treningowe przy pięknej pogodzie, w czasie których mogliśmy odświeżyć czucie motocykla po zimowej przerwie. Zarówno ja jak i cała drużyna Motoru robimy wszystko, aby spełnić oczekiwania kibiców w Lublinie – powiedział Bartosz Zmarzlik cytowany przez klubowe media.

Żużel. Władze Motoru odpierają zarzuty! Piszą o apolityczności – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Bardzo zadowolony ze wspólnych sesji treningowych jest także nowy nabytek Koziołków, Wiktor Przyjemski, który przyznaje, że został bardzo ciepło przyjęty w drużynie. 18-latek korzystał z rad bardziej doświadczonych kolegów. Jego sprzęt testował nawet sam Bartosz Zmarzlik.

– Można powiedzieć, że jest doskonale, zostałem bardzo miło przyjęty, super dogaduję się z chłopakami. Dużo daje mi fakt, że już jeździłem w barwach Lublina w rozgrywkach DMPJ, dzięki czemu mogłem poznać ten klub od środka. W zasadzie przede wszystkim w tym celu przyszedłem do Lublina, aby jak najwięcej uczyć się i korzystać z różnych rad, jakie już na pierwszych treningach w Gorican otrzymywałem. Poprosiłem Bartosza Zmarzlika, aby przetestował na torze mój motocykl i zobaczył czy to faktycznie jedzie… i jedzie (śmiech) – powiedział Przyjemski.

Żużel. Maciej Janowski: Zawsze jest chrapka na złoto ze Spartą. Do Anglii po ciężką szkołę żużla (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Trzy dni spędzone w Chorwacji pozytywnie ocenia szkoleniowiec ekipy z Lublina. Po powrocie do kraju, mistrzów Polski czeka pierwszy test-mecz, który odbędzie się już 20 marca w Ostrowie Wielkopolskim.

– Zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane aktywności, przede wszystkim chłopaki po przerwie zimowej mieli okazję do kontaktu z motocyklem. Widać było, że z każdym wyjazdem na tor z większym luzem pokonywali kolejne okrążenia. Po pierwszych jazdach na bardzo dobrze przygotowanym i przez to bezpiecznym torze w Gorican przed nami kolejne treningi już w Polsce gdzie planujemy więcej jazdy spod taśmy. Tutaj w Chorwacji głównie były jazdy solo tak, aby zawodnicy mogli wjechać się w tor odjeżdżając jak największą liczbę okrążeń. Mamy też już potwierdzony mecz sparingowy w Ostrowie Wielkopolskim, który odbędzie się 20 marca. Z niecierpliwością czekamy też na moment kiedy będziemy mogli wyjechać na nasz lubelski tor – powiedział Maciej Kuciapa.