Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po kilku miesiącach oczekiwania, żużlowcy wyjeżdżają na tory. Ku uciesze kibiców, już w sobotę 23 marca odbędą się pierwsze zawody w sezonie 2024. Będzie to 50. Jubileuszowy Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie.

 

Bronisław Idzikowski i Marek Czerny byli zawodnikami częstochowskiego klubu. Obaj zginęli tragicznie, wskutek wypadków na żużlowych torach. Klub z Częstochowy postanowił upamiętnić swoich zmarłych zawodników. Na ich cześć odbywa się memoriał.

50. Memoriał Idzikowskiego i Czernego odbędzie się, jakże inaczej, w Częstochowie. Na liście startowej nie brakuje gwiazd PGE Ekstraligi. Będzie to pierwsze ściganie w sezonie 2024, a każde takie wydarzenie jest dobrą okazją do sprawdzenia sprzętu i ustawień przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek.

Faworytem zmagań będzie oczywiście Bartosz Zmarzlik, choć na częstochowskim owalu powinni być bardzo groźni również miejscowi zawodnicy. Chrapkę na zwycięstwo z pewnością będzie miał także wicemistrz świata Fredrik Lindgren, który na początku sezonu znajduje się w dobrej dyspozycji, a częstochowski owal zna od podszewki.

Lista startowa: 1. Mikkel Michelsen, 2. Oliver Berntzon, 3.Anton Karlsson, 4. Norbert Krakowiak, 5. Maksym Drabik, 6. Tobiasz Musielak, 7. Bartosz Zmarzlik, 8. Mads Hansen, 9. Kacper Woryna, 10. Brady Kurtz, 11. Fredrik Lindgren, 12. Rohan Tungate, 13. Leon Madsen, 14. Jason Doyle, 15. Steven Goret, 16. Gleb Czugunow, R1 Kajetan Kupiec, R2 Kacper Halkiewicz

Zawody rozpoczną się o godzinie 14:00, transmisja będzie dostępna na kanale Motowizja.