fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Państwowy gigant, spółka Enea, nie będzie dłużej sponsorem Polonii Piła. To dla klubu bardzo mocny cios, bo o nieprzedłużeniu umowy działacze dowiedzieli się tak naprawdę „za pięć dwunasta”. Klub będzie więc zmuszony do wykonania odpowiednich ruchów.

 

Przypomnijmy, że spółka Enea była sponsorem tytularnym pilskiej drużyny w sezonie 2023. Klub mógł liczyć na znakomite wręcz jak na ten szczebel rozgrywkowy warunki. Pieniądze te pozwoliły na zakontraktowanie w trakcie sezonu takich zawodników jak Adrian Cyfer czy Peter Ljung. Działacze liczyli na kontynuację współpracy ze spółką w roku kolejnym, natomiast do takowej nie dojdzie.

Zarząd Spółki Enea poinformował bowiem przedstawicieli klubu o nieprzedłużeniu umowy na nadchodzący sezon. Jak przekazano w komunikacie, klub czeka trudny okres i niedługo zapadną konkretne decyzje. Pełny komunikat klubu poniżej:

„Zarząd Pilskiego Klubu Sportowego Polonia Piła Sp z o.o. został dziś poinformowany o podjęciu decyzji przez Zarząd Enea S.A. o nieprzedłużeniu współpracy z naszym klubem.

Nie ukrywamy, iż decyzja ta bardzo nas zaskoczyła i nie jest decyzją, której się spodziewaliśmy. Nasza nowa umowa, przeszła całą drogę proceduralną i była w pełni zaakceptowana przez Radę Nadzorczą oraz ujęta w planie sponsoringowym na rok 2024. Pozostało tylko złożenie podpisów przez Zarząd Spółki Enea S.A., na zaakceptowanej przez klub umowie. Jak dzisiaj jednak usłyszeliśmy do tego nie dojdzie, co oznacza, iż umowy z naszym dotychczasowym Sponsorem Tytularnym niestety w sezonie 2024 nie zawrzemy.

Dziękujemy Enea S. A. za dotychczasową współpracę w sezonie 2023. Jesteśmy przekonani, że przyniosła ona obu stronom wymierne efekty marketingowe i wizerunkowe.

Obecna sytuacja jest dla nas bardzo trudna i będzie musiała spowodować ruchy ze strony Zarządu klubu. Na tym etapie nie możemy poinformować, jakie decyzje zapadną. Czeka nas bardzo ciężki okres, zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli zrealizować założone cele sportowe.

Bardzo prosimy Was kibice, o wsparcie zawodników na meczach naszej drużyny na Asta Arenie, a wszystkie firmy które chciałyby pomóc w tej niełatwej dla nas sytuacji zapraszamy serdecznie do kontaktu z Zarządem klubu. # walczymyrazem

Zarząd PKS Polonia Piła
Dariusz Pućka
Dariusz Słowiński”