Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotni wieczór Tauron Włókniarz Częstochowa rozpocznie zmagania w tegorocznej PGE Ekstralidze. Na sam początek rozgrywek Lwy udadzą się na trudny dla siebie teren, czyli obiekt ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Kacper Woryna wierzy, że tym razem starcie z Gołębiami potoczy się inaczej i będzie to pierwszy ważny krok na drodze do upragnionego złotego medalu.

 

Zespół spod Jasnej Góry nie zanotował jeszcze ani jednego zwycięstwa przy Hallera 4 od powrotu do PGE Ekstraligi. Co roku grudziądzanie znajdują paten na zawodników Włókniarza i często wyrywają im istotne punkty. Do tegorocznego spotkania Lwy przystąpią jednak z najmocniejszą kadrą seniorską od dawna.

– Myślę, że w tym Grudziądzu postaramy się odwrócić tę naszą pechową kartę. Nie chcemy zepsuć trenerowi świąt po raz kolejny – mówi w rozmowie z klubowymi mediami Kacper Woryna, który chociażby w PGE IMME udowodnił, że wciąż chce być jednym z liderów Tauron Włókniarza.

Ostatnie dni przyniosły potwierdzenie wieści o potężnym sponsorze tytularnym Lwów. W nazwie zespołu pojawiła się firma Tauron. Pozyskanie takiego partnera potwierdza bardzo duże aspiracje wszystkich osób związanych z żużlem w Częstochowie.

– Cele się nie zmieniają. Od początku naszej tegorocznej kampanii wiemy o co chcemy jechać. Dzięki takiemu wsparciu możemy te nasze marzenia przerodzić w cele i pojechać o złoty medal. Wiadomo, że to jest sport i sukcesu nie da się kupić. Na pewno będzie nam jednał łatwiej walczyć z taką grupą wsparcia. Na pewno damy z siebie wszystko i jeszcze więcej – dodał krajowy podopieczny Lecha Kędziory.

Mecz grudziądzan z częstochowianami rozpocznie się o godz. 20.30. Transmitować to starcie będzie stacja Eleven Sports.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Pierwsze złoto Zmarzlika dla Motoru, latający Woryna i świetne zawody (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Brytyjski klub Beckera potwierdza złamanie! Amerykanin z przerwą od startów – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)