Moto Arena w Łodzi. Foto. JAREK PABIJAN
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi to już tradycja na początek ścigania w naszym kraju. Jak zawsze w tych zawodach, najlepsza „16” z PGE Ekstraligi zmierzy się w wyjątkowym turnieju. Tym razem zmagania w IMME im. Zenona Plecha odbędą się w Łodzi.

 

5 kwietnia 2024 roku. To data kolejnej ważnej imprezy na łódzkiej Moto Arenie. W minionym sezonie na tym obiekcie rozstrzygało się złoto cyklu Canal+Online IMP. Teraz zmierzą się na nim najlepsi ekstraligowcy. W zawodach bierze udział czternastu najlepszych zawodników pod względem średniej biegopunktowej z PGE Ekstraligi 2023, najlepszy junior PGE Ekstraligi w wyścigach młodzieżowych sezonu 2023 i jeden zawodnik z dziką kartą nominowany przez Speedway Ekstraligę.

Na torze nie zabraknie zatem Bartosza Zmarzlika, Emila Sajfutdinowa, Janusza Kołodzieja, Martina Vaculika, Leona Madsena, Artioma Łaguty, Dominika Kubery, Andersa Thomsena, Daniela Bewleya, Jacka Holdera, Fredrika Lindgrena, Maxa Fricke’a, Jasona Doyle’a czy Mikkela Michelsena. W stawce znajdzie się też Mateusz Cierniak, który tylko w wyścigach młodzieżowych zgromadził aż 54 punkty.

Żużel. Walasek w Falubazie! Zielonogórzanie poszerzają sztab! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Żużlowiec powalczy o ćwierć miliona funtów w programie Donalda Trumpa  – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W późniejszym terminie poznamy dziką kartę oraz dwóch rezerwowych, którzy uzupełnią „gwiazdorską” obsadę. Turniej IMME im. Zenona Plecha dla przypomnienia składa się z dwudziestobiegowego turnieju zasadniczego oraz dwóch wyścigów półfinałowych. W półfinałach ,w odróżnieniu do rywalizacji w cyklu Speedway Grand Prix, biorą udział zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 3-10 według liczby zdobytych punktów.

Historia Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi sięga 2014 roku, gdy w Tarnowie zainaugurowano ten cykl. Następnie mogliśmy oglądać zmagania w takich miastach, jak: Leszno, Gdańsk czy Toruń. Rekordzista Bartosz Zmarzlik w zawodach IMME wygrywał aż cztery razy (2019, 2020, 2022, 2023). Czy na Zmarzlika znów nie będzie mocnych? O tym przekonamy się wieczorną porą na początku kwietnia.