Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach niemal co chwilę dowiadujemy się o kolejnych żużlowych kandydatach w wyborach samorządowych. Sporo postaci znanych kibicom czarnego sportu można znaleźć na listach w lubuskim. „Jedynką” Komitetu Wyborczego Zielona Góra 2050 będzie Piotr Protasiewicz.

 

Michał Finfa, Waldemar Górski, Przemysław Termiński czy Adam Krużyński. To tylko kilka nazwisk doskonale znanych w środowisku żużlowym, które wystartują w nadchodzących wyborach. Widać więc zatem, że w kandydatach jest nadzieja, sukcesy odnoszone na polu sportowym przełożą się na dobry wynik polityczny.

Żużel z kolejnym kandydatem. Prezes idzie do wyborów i będzie „jedynką” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużlowych kandydatów nie brakuje także w województwie lubuskim. Piotr Protasiewicz w ostatnim czasie postawił zielonogórską ekipę na nogi. Po przejęciu przez niego roli dyrektora sportowego Enea Falubaz bez straty punktu wygrał 1. Ligę Żużlową i wrócił na najwyższy szczebel ligowych zmagań. „Pepe” otwiera listę KWW Zielona Góra 2050 w wyborach do Rady Miasta.

Radnym w Zielonej Górze chce być również były menadżer klubów żużlowych i ekspert, Jacek Frątczak. Jego z kolei znajdziemy na listach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska. W okręgu nr 4 zajmuje on drugą pozycję.

Żużel. Trwa walka o tarnowski żużel! Będzie wsparcie… innych spółek skarbu państwa?! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Ciekawie jest również w Gorzowie. Tam mamy na listach chociażby byłego prezesa Ireneusza Macieja Zmorę, który także kandyduje z Koalicji Obywatelskiej. Na listach znalazł się również były zawodnik Stali – Marek Towalski, który jest na listach KW Prawo i Sprawiedliwość.

Dodajmy, że wybory odbędą się tuż przed startem zmagań na najwyższym szczeblu w Polsce. Mieszkańcy będą wybierać swoich przedstawicieli 7 kwietnia.