Emil Sajfutdinow fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow i Andriej Kudriaszow pojadą w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych. Zawodnicy będą mogli w listopadzie związać się umowami z klubami, a oficjalne potwierdzenie otrzymają na listopadowym zjeździe Polskiego Związku Motorowego.

 

Informację tę jako pierwszy podał serwis WP Sportowe Fakty. Tylko trzech zawodników z Rosji będzie mogło ubiegać się o starty w rozgrywkach ligowych – Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow i Andriej Kudriaszow. Ci żużlowcy mają podwójne obywatelstwo (polskie i rosyjskie), a kolejni chętni do jazdy w lidze będą musieli najpierw starać się o polski paszport. To w obecnej sytuacji nie będzie jednak łatwe.

Zawodnicy będą musieli spełnić szereg wymogów, m.in. podejść do egzaminu na licencję czy oficjalnie potępić wojnę w Ukrainie, a także zadeklarować, że… nie wstąpią na drogę sądową przeciwko PZM za niedopuszczenie do startów w sezonie 2022.

Oficjalnie potwierdzenie zawodników nastąpi na listopadowym zjeździe Polskiego Związku Motorowego. Co istotne, Łaguta, Sajfutdinow i Kudriaszow będą mogli startować tylko w rozgrywkach ligowych, nie pojadą na arenie międzynarodowej. Pierwszy z nich będzie reprezentował barwy Betard Sparty Wrocław, Sajfutdinow Apatora Toruń, a Kudriaszow być może zwiąże się z Kolejarzem Opole.