Belle Vue Aces vs Sheffield Tigers I fot. Speedway GB
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ramach brytyjskich rozgrywek Premiership będziemy mogli śledzić dzisiaj jedno spotkanie. Belle Vue Aces stanie przed szansą zdobycia pierwszych punktów, a przeszkodzić im w tym będzie chciało Leicester Lions.

 

Pogoda na początku sezonu nie jest łaskawa w Wielkiej Brytanii. Obie drużyny do tej pory rozegrały zaledwie jedno spotkanie w Premiership i jedno w rozgrywkach Premiership KO Cup. Asy nie zdołały wywalczyć ligowych punktów na torze w Ipswich przegrywając z miejscową drużyną 51:39. Lepsze nastroje panują w zespole z Manchesteru po meczu pucharowym. Tam przybliżyli się do półfinału pokonując ośmioma punktami Sheffield Tigers. O sile zespołu stanowić ma dzisiaj Brady Kurtz, który fenomenalnie rozpoczął sezon zarówno w Anglii, jak i w Polsce. Obok niego drużynę do zwycięstwa ciągnąć mają Jaimon Lidsey i Daniel Bewley.

Lwy rozpoczęły sezon od pewnego zwycięstwa z King’s Lynn Stars. Mimo większych oczekiwań co do jazdy Maxa Fricke’a inni zawodnicy wzięli na siebie odpowiedzialność za wynik zespołu. Dwucyfrowymi zdobyczami popisali się Luke Becker i Richard Lawson, a w takich zawodnikach jak Douglas czy Masters z pewnością są jeszcze rezerwy. Drużyna gości nie jest faworytem dzisiejszego starcia, ale jeśli każdy pojedzie na miarę swoich możliwości to drużyna z Leicester będzie mogła sprawić niespodziankę.

Awizowane składy:

Belle Vue: Brady Kurtz, Norick Bloedorn, Jaimon Lidsey, Ben Cook, Daniel Bewley, Connor Mountain, Connor Bailey

Leicester: Max Fricke, Richard Lawson, Sam Masters, Luke Becker, Ryan Douglas, Drew Kemp, Joe Thompson

Żużel. Falubaz zderzył się z rzeczywistością podczas MPPK! Protasiewicz komentuje

Żużel. Jak przedstawiciele żużla spisali się w wyborach? Są wyniki żużlowych kandydatów