Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nicki Pedersen za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych sensacyjnie poinformował, że kończy swoją przygodę z duńskim Holsted Tigers po 21 latach startów. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu z pewnością tą informacją poruszył w Danii niebo i ziemię.

 

Holsted Tigers to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w duńskiej lidze. Wraz z Nickim Pedersenem sięgali po krajowe medale niemalże rok w rok. Dziś z samego rana, jeżdżący wciąż na żużlu selekcjoner reprezentacji Danii poinformował, że przygoda na krajowym podwórku w tym zespole dobiegnie końca po finale drużynowych mistrzostw zaplanowanych na środę.

46-latek, co ciekawe, poinformował kibiców, iż nie jest to jego decyzja o opuszczeniu drużyny, a samego kierownictwa Holsted, które uznało, że pora na „wymianę pokoleniową”. – Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć przez 21 sezonów w klubie i mam nadzieję, że uda nam się dobrze zakończyć w środowym finale – mówi Nicki Pedersen za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Duńczyk nie ukrywał tego, że jest zawiedziony takim obrotem spraw. Przyznał także w dalszej wypowiedzi, że mimo trudnego sezonu dla samego siebie, jest zadowolony ze swojej jazdy na krajowym podwórku. – Zabrakło jasnego dialogu z klubem. Zostałem tylko poinformowany o decyzji klubu, a w naszych rozmowach nie usłyszałem argumentu „zmiany pokolenia”. Razem z klubem mieliśmy bardzo trudny sezon sportowy, ale nadal jestem jednym z najlepszych zawodników tej drużyny. Jeśli powodem pożegnania się z moją osobą było niezadowolenie ze względu na… moją osobę lub mój wkład w zespół to dziwię się, że nie chcieliście wcześniej o tym rozmawiać twarzą w twarz. – zakończył Pedersen, który był jednym z „ojców sukcesu” awansu do finału ligi duńskiej, wywalczając na torze 11 punktów.

Narodowy trener Danii przyznał na końcu komunikatu prasowego, że jest zdeterminowany do kontynuowania kariery i rozmawia z kilkoma klubami w Polsce. Nicki Pedersen wygrał wraz z Holsted Tigers siedmiokrotnie drużynowe mistrzostwa Danii, także siedem razy zostawał Indywidualnym Mistrzem „Kraju Hamleta”. Pod koniec tego roku rozwiąże się przyszłość żużlowej legendy.