Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niestety, w najbliższych tygodniach nie zobaczymy na torach Francisa Gustsa. Łotysz doznał kontuzji we wczorajszym meczu ligi szwedzkiej. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski potwierdziła już, że u młodego zawodnika doszło do złamania nadgarstka.

 

Ostrowianie to jeden z tych zespołów, których kontuzje w tym sezonie nie omijają. Jeszcze przed startem rozgrywek kontuzji doznał Victor Palovaara. Potem z urazami zmagali się też Tobiasz Musielak i Sebastian Szostak. Właśnie m.in. dlatego do zespołu ściągnięto Gustsa. Teraz uraz dosięgnął jednego z najzdolniejszych juniorów. – Badania niestety wykazały złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka u Francisa Gustsa, który zanotował wypadek we wtorek w lidze szwedzkiej. Łotysza czeka kilka tygodni przerwy – napisano w klubowym komunikacie.


Gusts może mówić o wielkim pechu. Możliwe, że drugi rok z rzędu kontuzja uniemożliwi mu walkę o medal w cyklu SGP 2. Pierwsza runda tych zmagań odbędzie się już pojutrze w Pradze. 20-latka zapewne nie zobaczymy też w najbliższych meczach z faworytami 1. Ligi Żużlowej – Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Enea Falubazem Zielona Góra.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Prezes Startu: Wszystko jest płacone w terminie. Czasem warto włożyć kij w mrowisko – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Vaclav Milik: Trzeba było zrobić rewolucję. W Pradze będę walczył (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)