Żużel. Kiedy na tor wyjedzie Abramczyk Polonia? „To zależy od tego, czy jeszcze wrócili do nas zima”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pierwszą drużyną, która wyjechała na tor w Polsce jest Texom Stal Rzeszów. W związku z tą sytuacją w wielu ośrodkach pojawiają się pytania o terminy kolejnych wyjazdów na tor. Na ten moment nie zanosi się żeby zespół z Bydgoszczy szybko poszedł w ślady beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi. Działacze znad Brdy z dużym spokojem podchodzą do tego tematu. 

 

Rzeszowianie zaskoczyli wielu i już w lutym zdecydowali się na pierwszy wyjazd na tor. Na razie w ich ślady nie pójdą bydgoszczanie, którzy spokojnie czekają na odpowiedni moment do końcowych prac torowych – Uważnie śledzimy prognozy pogody i planujemy. Ostatnio jest cieplej, ale było dużo opadów. Jak tor będzie osuszony, trzeba go jeszcze wyrównać, bo jakiś czas temu dosypaliśmy sto ton nowego materiału – powiedział dla portalu pomorska.pl Jerzy Kanclerz.

Prezes zapewnia, że nowy materiał dosypany do nawierzchni nie spowodowuje zakłóceń w przygotowaniach do sezonu – Tego materiału nie doszło aż tak dużo, by trzeba było się martwić. Te sto ton to taka „kropla w morzu”. Mamy w klubie fachowców: Tomka Bajerskiego i Jacka Woźniaka, którzy wiedzą, jak dobrze przygotować nawierzchnię. Wszystko jest pod kontrolą, mamy już zamówiony sprzęt do ubijania i jeśli tylko warunki pozwolą, zaczniemy pracę – mówił prezes.

Luty to miesiąc, w którym na pewno kibice nie usłyszą warkotu motocykli na torze w Bydgoszczy. Zarząd Polonii celuje w wyjazd w marcu -na tor przy Sportowej nasi zawodnicy wyjadą dopiero w marcu. Kiedy dokładnie? To zależy od tego, czy jeszcze wrócili do nas zima – ocenił Jerzy Kanclerz.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Celina Liebmann nie zatrzymuje się. Wystąpi w legendarnym turnieju

Żużel. Niesamowita dyspozycja Franza Zorna! Austriak trzeci raz mistrzem Europy (RELACJA)

Żużel. To oni jeżdżą najdłużej dla swojego klubu