Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie lada gratka czeka w grudniu kibiców żużla w Australii. Pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem odbędzie się tam dwudniowy festiwal żużla dla uczenia 100-lecia tego sportu w Australii. Organizatorami imprezy jest słynny promotor żużla w Australii, David Tapp oraz były zawodnik, Darcy Ward.

 

Impreza zaplanowana jest 28 oraz 29 grudnia na torze w Brisbane, której promotorem jest nie kto inny, jak właśnie doskonale znany Darcy Ward. – Data nie jest przypadkowa. W grudniu 1923 roku dzięki Hoskinsowi odbyły się przecież w Australii pierwsze biletowane zawody żużlowe. Organizacja turnieju na koniec grudnia umożliwi również przybycie na nią wielu kibicom. Chcemy tę rocznicę uczcić imprezą, jakiej do tej pory w Australii nie było – mówi dla Speedway Star Ward, który w przeszłości organizował między innymi słynne zawody International Masters Series.

Pierwszego dnia imprezy o Centurion Trophy (Puchar Stulecia) będą ścigać się zawodnicy w popularnych w Australii sidecarach. Swój udział potwierdził już między innymi mistrz Australii, Mark Ptaisted czy mistrz Oceanii, Ben Pitt. Drugiego dnia o Puchar Stulecia powalczą na torze w Brisbane żużlowcy, a wśród nich między innymi trzykrotny indywidualny mistrz świata, Tai Woffinden. – Czuję się wyróżniony, że jubileusz żużla uczcimy na moim torze. To dla mnie zaszczyt i fakt że ktoś dostrzega moją pracę w Brisbane. Na pewno będzie to doskonała żużlowa impreza jakiej w Australii dawno nie było. Planujemy wiele atrakcji dla kibiców, a na torze będą walczyli najlepsi zawodnicy z Australii oraz Europy. Liczymy, że na świętowanie jubileuszu żużla przybędą kibice z całej Australii, a same zawody zostaną rozegrana prawdopodobnie tak jak Grand Prix, czyli obejrzymy dwadzieścia trzy wyścigi – dodaje były zawodnik klubu z Zielonej Góry.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Spełnia oczekiwania co mecz. Takiego zawodnika potrzeba każdej drużynie

Żużel. Jacek Frątczak: W mojej ocenie mimo wszystko bliżej utrzymania jest Unia Leszno