Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałek poznaliśmy dziką kartę na nadchodzące zmagania w Grand Prix Łotwy. Dobra dyspozycja w ostatnich tygodniach sprawiła, że prawo udziału w imprezie w Rydze przypadło Andrzejowi Lebiediewowi. Łotysz dostanie drugą szansę jazdy w indywidualnych mistrzostwach świata 2023.

 

Łotysz jest rezerwowym cyklu i dzięki temu miał możliwość startu w Malilli. Tam pokazał się z dobrej strony, bo długo walczył o półfinał. Ostatecznie z ośmioma punktami na koncie zajął dziewiątą pozycję.

Start w szwedzkiej rundzie GP nie był jednak jedynym dobrym występem żużlowca Cellfast Wilków w ostatnim czasie. W sobotę świetnie prezentował się w Gustrow podczas zmagań w Tauron SEC. Zawody zakończył na trzeciej pozycji.

Organizatorzy wskazali już także rezerwowych na sobotnie zawody. Tę rolę pełnić będą Francis Gusts, a także Ricards Ansviesulis.

Grand Prix Łotwy odbędzie się po raz dziewiąty w historii. Po raz ostatni najlepsi żużlowcy świata rywalizowali tam w 2017 roku. Najlepszy był wówczas Piotr Pawlicki, a miejsca na podium uzupełnili Patryk Dudek oraz Maciej Janowski.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Duńczyk świetnie radzi sobie w polskiej TV! „Lubię odrobić pracę domową” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Gustrow zamiast Teterow? Jest jeszcze inny pomysł na Grand Prix Niemiec – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)