Żużel. Galeria Opolskich Gwiazd Sportu otwarta. Nie brakuje żużlowych przedstawicieli

fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

22 października był ważnym dniem dla opolskiego sportu. Wybitni przedstawiciele różnych dyscyplin z tego miasta zostali uhonorowani specjalnymi sylwetkami, które pojawiły się na fasadzie Stegu Areny. Wśród wyróżnionych są także zawodnicy czarnego sportu.

 

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest jeden z opolskich radnych, Tomasz Wróbel. Głównym celem jest to, aby wybitni sportowcy z Opola byli także w pamięci młodych opolan.

– Nie wszyscy wiedzą, jak szeroko historycznie rzeczywiście mogliśmy się pochwalić naszymi postaciami. One budowały ten opolski sport przez lata. Pierwsza koncepcja zmierzała w stronę takiej alei gwiazd, jak ta poświęcona gwiazdom polskiej piosenki na Krakowskiej. Pomysł ewoluował, cieszą mnie efekty końcowe, bo w miejscu, które jest znane ze sportowych wydarzeń, mogliśmy uhonorować postacie opolskiego sportu. Oczywiście nie wszystkie – zauważał Tomasz Wróbel w rozmowie z Radiem Opole.


Dwóch spośród 30 zaprezentowanych sportowców to żużlowcy. Nie zapomniano o Jerzym Szczakielu, mistrzu świata z 1973 roku, a także Wojciechu Załuskim, który 34 lata temu został indywidualnym mistrzem Polski.

– Jestem bardzo zaszczycony tym, że zostałem wyróżniony z takimi wielkimi gwiazdami. Jest to dla mnie wielka satysfakcja – mówił Wojciech Załuski.

Warto dodać, że wśród wyróżnionych sportowców znajdują się tak wybitne postacie jak Stanisław Szozda, Antoni Piechniczek czy Józef Młynarczyk.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Gleb Czugunow: Ostrów ma duże ambicje. Zacząłem zaglądać do sprzętu (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Co za wieści od Zmarzlików! Kolejny potomek w drodze! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Pedersen dominatorem w 1. Lidze? Już czeka na sezon 2024 – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)