fot. Monster Energy/Mateusz Wójcik
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dużo zmian miało miejsce w klubie z Wielkopolski. Po zajęciu 4. miejsca w poprzednich rozgrywkach 1. ligi włodarze postanowili zrobić duże zmiany w składzie Arged Malesy. Zdecydowali się postawić na zawodników jeżdżących w PGE Ekstralidze. Jak na torze w Ostrowie prezentowały się nowe nabytki?

Ostrowianie po spadku z PGE Ekstraligi zdołali awansować do fazy play-off, ale w półfinale musieli uznać wyższość Enea Falubazu Zielona Góra. W listopadowym okienku transferowym Arged Malesa była jedną z najbardziej aktywnych drużyn. Zdecydowano się sprowadzić zawodników z PGE Ekstraligi: Chrisa Holdera, Frederika Jakobsena, Wiktora Jasińskiego i Gleba Czugunowa. W seniorskim zestawieniu pozostał jedynie Tobiasz Musielak. Jak na ostrowskim owalu radzili sobie nowi żużlowcy?

Chris Holder

Dla Australijczyka będzie to powrót do Ostrowa po roku przerwy. W 2022 roku startował w Arged Malesie na poziomie PGE Ekstraligi. Holder już zdecydowanie wcześniej miał kontakt z ostrowskim torem. W 2007 roku wystartował w IMŚJ. Tylko w pierwszym starcie musiał uznać wyższość Emila Sajfutdinowa, który ostatecznie został mistrzem. Holder zdobył srebrny medal. Rok później wystartował w Łańcuchu Herbowym. W tym turnieju zdobył 9 punktów, dzięki czemu zajął 5. miejsce. Kolejnym występem był sparing Polska-Australia. Były mistrz świata w 6 startach zanotował 8 punktów i bonus. W lidze po raz pierwszy pojawił się dopiero w 2020 roku. Wówczas przyjechał do Wielkopolski razem z Apatorem Toruń. Był to słynny mecz, w którym szalał Jonas Jeppesen. Australijczyk także pokazał się z dobrej strony. W 5 biegach zapisał na swoim koncie 10 punktów, a raz został wykluczony. Następnie został zawodnikiem Arged Malesy. Odejście z Torunia okazało się dla niego dobrym ruchem. Australijczyk zaliczył najlepszy sezon w PGE Ekstralidze od 2016 roku. Bardzo dobrze radził sobie na domowym torze – wykręcił średnią 2,026. Śmiało można stwierdzić, że tor w Ostrowie „pasuje” Holderowi. W połączeniu z jego umiejętnościami i doświadczeniem można przypuszczać, że będzie jednym z czołowych zawodników ligi.

Starty ligowe

2020 – 10 w 5 startach

2022 – 7 meczów, średnia 2,026

Frederik Jakobsen

Duńczyk ma być jednym z filarów ostrowskiej drużyny. Pierwszy raz w lidze wystartował w Ostrowie w 2017 roku. Wówczas reprezentował barwy PSŻ-u Poznań. W tamtym meczu w 5 startach zdobył 7 punktów. Kolejną okazję miał rok później. Wtedy poszło mu lepiej, bowiem przy jego nazwisku widniało 10 „oczek”. Na kolejny start musiał poczekać do 2020 roku, jednak należy stwierdzić, że Jakobsen regularnie miał okazję startować w zmaganiach ligowych na torze w Ostrowie. Od debiutu w 2017 roku nie pojechał przeciwko Arged Malesie tylko w 2019 i 2023 roku. W ubiegłym sezonie wziął udział w turnieju o Łańcuch Herbowy. Wówczas zajął 5. miejsce z dorobkiem 9 punktów. Najgorzej zaprezentował się w 2022 roku, kiedy uzbierał zaledwie 3 punkty i 2 bonusy. Biorąc pod uwagę całokształt występów Duńczyka w Ostrowie w lidze wykręcił średnią 1,833.

Starty ligowe

2017 – 7 w 5 startach

2018 – 10 w 6 startach

2020 – 10+2 w 5 startach

2021 – 9 w 5 startach

2022 – 3+2 w 3 startach

Wiktor Jasiński

Wychowanek Stali Gorzów nie miał okazji żeby w rozgrywkach ligowych wystartować w Ostrowie. W 2019 roku pojechał w rozgrywkach DMPJ. Wówczas zdobył tylko 2 punkty w 4 startach. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się w Młodzieżowych Mistrzostwach Wielkopolski, w których w 5 startach zanotował 12 „oczek”. Następnie wystąpił w Eliminacjach do MIMP w 2021 roku. Wygrał ten turniej z 14 punktami. W kolejnym roku w Ostrowie pokazał się w ramach rozgrywek Ekstraligi u24. Wówczas zaczął słabo, bo od dwóch zer, jednak kolejne starty skończyły się zwycięstwem. Ostatecznie zapisał na swoim koncie 6 punktów. W tych samych rozgrywkach jechał także w ubiegłym sezonie. W 2023 roku był liderem gorzowian – 14 punktów w 6 startach.

Starty ligowe (u24)

2022 – 6 w 4 startach

2023 – 14 w 6 startach

Gleb Czugunow

24-latek nie miał dużo okazji żeby w rozgrywkach ligowych startować na torze w Ostrowie. Czugunow mijał się z klubem z Wielkopolski. Kiedy startował w 1. lidze ostrowianie byli w 2. lidze. Później gdy był żużlowcem Betard Sparty zespół Arged Malesy głównie startował na zapleczu PGE Ekstraligi. Jedyne ligowe wspomnienie jest dla zawodnika bardzo dobre. W 2022 roku zapisał na swoim koncie 11 punktów i bonus w 6 startach.

Starty ligowe

2022 – 11+1 w 6 startach

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Kolejne gwiazdy w Bydgoszczy. Obsada Kryterium Asów coraz ciekawsza

Żużel. Klubu nie ma, kibice pomagają zawodnikom

Żużel. Protasiewicz mówi o Walasku w Falubazie. „Autorytet”