fot: Jarek Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wczorajszego wieczoru poznaliśmy wyniki na najlepszego Sportowca Roku na Słowacji. Wśród najlepszych znalazł się kapitan Stali Gorzów, Martin Vaculik. Plebiscyt, z perspektywy żużlowego kibica, można uznać za sukces, bowiem lokata była wysoka.

 

33-letni żużlowiec ma za sobą bardzo udany rok. W końcu to był sezon, w którym zdobył swój pierwszy, a zarazem upragniony medal w Speedway Grand Prix. Brązowy krążek może odblokować Słowaka i napędzić do lepszych wyników. Biorąc pod uwagę ambicję żużlowca, to można spodziewać się bojowego nastawienia.

Jak co roku, na Słowacji organizowany jest plebiscyt na Sportowca Roku. Już wcześniej było wiadome, że żużlowiec będzie doceniony. Kilka temu ogłoszono listę dziesięciu laureatów, którzy mieli walczyć o główną nagrodę. Ostatecznie zawodnik z Żarnovicy zajął piąte miejsce, co jest bardzo dobrym rezultatem.

Żużel. Tobiasz Musielak: Mam ogromną nadzieję na awans. Inni chcą wejść w buty Kuby (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Skandal w Rosji! Żużlowcy na podium otrzymali… karabiny! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Bardzo dziękuję. Cieszę się, że mogę być wśród takich sportowców. Dzisiejszy dzień to święto dla wszystkich fanów motorsportu. Dziękuję rodzinie, zespołowi, kibicom, partnerom i tym, którzy na mnie głosowali – przekazał Słowak w mediach społecznościowych.

Plebiscyt zwyciężyła Danka Barteková, czyli strzelczyni sportowa, specjalizująca się w skeecie. Na podium nie mogło zabraknąć doskonale znanej alpejki, Petry Vlhovej. Ostatnie miejsce na podium przypadło dla piłkarza Napoli, Stanislava Lobotki.