Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Goście z Landshut byli bezradni w Ostrowie wobec fantastycznie dysponowanych gospodarzy. Swoje zrobili właściwie wszyscy podopieczni Mariusza Staszewskiego, łącznie z juniorami. Tak wysokiej wygranej chyba nikt się nie spodziewał. Zakończyło się wygraną ostrowian 60:30. Bohaterami ostrowian Grzegorz Walasek (13+2) i Jakub Krawczyk (12+1). Najwięcej punktów dla Trans MF Landshut zdobyli za to Dimitri Bergé (9), Jonas Jeppesen (7 oczek i bonus) oraz Norick Blödorn (7).

 

W dwóch pierwszych wyścigach spotkania ostrowianie nie dali szans rywalom, w obydwu przypadkach wygrywając dubletem z zawodnikami z Landshut. W pierwszym biegu Grzegorz Walasek zamknął wszystkich, a dołączył do niego Tobiasz Musielak. Drugi wyjazd na tor to wygrana duetu Jakub Krawczyk-Sebastian Szostak. To Szostak popisał się najlepszym startem, wkrótce jego klubowy kolega przeszedł na pierwsze miejsce. Pokonali oni młodych reprezentantów Trans MF Landshut Devils, w tym Mario Häusla, 17-letniego debiutanta o seszelsko-niemieckich korzeniach, jadącego pierwszy mecz w polskiej lidze. Także trzeci wyścig wygrali ostrowianie, jednak już w niższym wymiarze. Bezkonkurencyjny był Oliver Berntzon, a kłopoty Martina Smolinskiego wykorzystał Matias Nielsen. Serię zamknął remis. Norick Blödorn wyskoczył w nim ze startu po tym, jak postawiło jego kolegę z pary Lukasa Baumanna. Bohaterem był Francis Gusts, który na ostatnich metrach wydarł remis, przejeżdżając z czwartego miejsca na trzecie i mijając Baumanna. Po czterech wyścigach Arged Malesa prowadziła 17:7.

W piątym wyścigu znów linię mety jako pierwsi przekroczyli podopieczni Mariusza Staszewskiego, wykorzystując fakt, że Jonas Jeppesen i Lukas Baumann przeszkodzili sobie na trasie. Dwie kolejne odsłony tej części zawodów ułożyły się remisowo. W biegu szóstym Kai Huckenbeck wyprzedził Sebastiana Szostaka, który najlepiej ruszył spod taśmy. Oliver Berntzon tracił kolejne pozycje i ostatecznie przyjechał tylko przed kiepsko się dziś spisującym Martinem Smolinskim. Pechowo pozycje stracił Francis Gusts w biegu siódmym. Najpierw minął go Dimitri Bergé, a potem także kolega z pary. Tobiasz Musielak miał zakusy na pierwszą pozycję i zawzięcie gonił Francuza, musiał zadowolić się dwójką. Po siedmiu wyścigach rezultat wynosił 28:14 dla Arged Malesy.

Zwycięska seria ostrowian trwała także po przerwie. Bohaterem ósmej gonitwy został Jakub Krawczyk. Za jego plecami przyjechał Oliver Berntzon, choć na ewentualne potknięcie Szweda czyhał Jonas Jeppesen. Na pierwszy wygrany przez gości bieg trzeba było czekać do dziewiątego wyjazdu na tor. Wówczas na torze po raz pierwszy pojawił się Victor Palovaara. Dobrze zaczął Tobiasz Musielak, jednak to Kai Huckenbeck zajął pierwsze miejsce. Na Polaka rodem z Leszna czyhał jeszcze Martin Smolinski, jednak Musielak obronił drugą pozycję. Palovaara nie zaliczył debiutu w tym spotkaniu do udanych. Zamknięcie tej części zawodów to kolejne podwójne zwycięstwo zawodników w niebieskim i czerwonym kasku. Duet Matias Nielsen-Grzegorz Walasek łatwo pokonał francusko-niemiecki duet gości. Po dziesięciu biegach wynik to już 40:20 dla gospodarzy.

W biegu jedenastym Sławomir Kryjom po raz pierwszy zastosował rezerwę taktyczną. W parku maszyn został Lukas Baumann, który nie zdobył jeszcze punktu, a zastąpił go Dimitri Bergé, lider drużyny z Bawarii. Tutaj najbardziej popisał się Matias Nielsen, do którego dołączył Tobiasz Musielak, wyprzedzając duet przeciwników. Duńczyk z Ostrowa popełnił błąd, jednak polujący na niego Bergé tego nie wykorzystał. Także w wyścigu dwunastym pojawiła się rezerwa w zespole Landshut-tym razem był to Norick Blödorn w miejsce Mario Häusla. Jednak i tutaj rezerwa na nic się zdała, bo ostrowianie odnieśli kolejne zwycięstwo dubletem. Victora Palovaarę w biegu trzynastym zastąpił Jakub Krawczyk. Wraz z Oliverem Berntzonem mieli najlepszy refleks, jednak po zewnętrznej napędził się Jonas Jeppesen i przeszedł na pierwsze miejsce. Dimitri Bergé wykorzystał błąd Krawczyka i odbił trzecią pozycję, jednak młody Polak wrócił na punktowane miejsce, rozstrzygając bieg na remis. Przed wyścigami nominowanymi na tablicy wyników widniało 53:25.

W biegu czternastym ze strony ostrowian na torze pojawili się juniorzy, czyli Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Po raz pierwszy wyjechał także Jonas Jeppesen, przewidziany też do biegu 15. Dobrze wystartowali goście, po dużej napędzał się Jakub Krawczyk, chciał minąć obu rywali jednocześnie. To mu się jednak nie udało. Powetował sobie to jednak na kresce, przechodząc przed Noricka Blödorna i zabierając remis. Bieg piętnasty był już formalnością. Miedzy duet gospodarzy wjechał Dimitri Bergé, zmniejszając rozmiary ich wygranej do 4:2 i ustalając wynik meczu na 60:30.

12.runda 1.ligi żużlowej

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski-Trans MF Landshut Devils 60:30 

Pierwszy mecz: 52:38. Bonus: Arged Malesa.

Arged Malesa: Tobiasz Musielak 9+1 (2*,2,2,3), Victor Palovaara 0 (0), Grzegorz Walasek 13+2 (3,2*,2*,3,3), Matias Nielsen 10+1 (1,3,3,2*,1), Oliver Berntzon 8+2 (3,1*,2*,2), Jakub Krawczyk 12+1 (3,2,3,1*,3), Sebastian Szostak 6+2 (2*,2,2*,0), Francis Gusts 1+1 (1*,1)

Trans MF Devils: Kai Huckenbeck 6 (0,3,3,d), Martin Smolinski 1 (0,0,1,0), Jonas Jeppesen 7+1 (1,1,1,3,1*,0), Lukas Baumann 0 (0,0,0), Dimitri Bergé 9 (2,3,1,1,0,2), Norick Blödorn 7 (1,3,0,1,2), Mario Häusl 0 (0,d)

Bieg po biegu:

1. WALASEK, Musielak, Jeppesen, Huckenbeck 5:1

2. KRAWCZYK, Szostak, Blödorn, Häusl 5:1 (10:2)

3. BERNTZON, Bergé, Nielsen, Smolinski 4:2 (14:4)

4. BLÖDORN, Krawczyk, Gusts, Baumann 3:3 (17:7)

5. NIELSEN, Walasek, Jeppesen, Baumann 5:1 (22:8)

6. HUCKENBECK, Szostak, Berntzon, Smolinski 3:3 (25:11)

7. BERGÉ, Musielak, Gusts, Häusl (d) 3:3 (28:14)

8. KRAWCZYK, Berntzon, Jeppesen, Baumann 5:1 (33:15)

9. HUCKENBECK, Musielak, Smolinski, Palovaara 2:4 (35:19)

10. NIELSEN, Walasek, Bergé, Blödorn 5:1 (40:20)

11. MUSIELAK, Nielsen, Bergé, Huckenbeck (d) 5:1 (45:21)

12. WALASEK, Szostak, Blödorn, Smolinski 5:1 (50:22)

13. JEPPESEN, Berntzon, Krawczyk, Bergé 3:3 (53:25)

14. KRAWCZYK, Blödorn, Jeppesen, Szostak 3:3 (56:28)

15. WALASEK, Bergé, Nielsen, Jeppesen 4:2 (60:30)

Sędziował: Arkadiusz Kalwasiński

Zawody rozegrano wg I zestawu startowego.