Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibiców żużla czeka przykra niespodzianka. Przynajmniej część z nich będzie musiała poszerzyć swój pakiet, by móc obejrzeć wszystkie mecze PGE Ekstraligi. Na niecały miesiąc przed startem ligi poinformowano, że niedzielne spotkania będą transmitowane na innym kanale. Jak czytamy w komunikacie, „zmiany podyktowane są chęcią optymalizacji czasu antenowego z uwagi na dużą liczbę wydarzeń na żywo”. 

 

Do tej pory stacja Canal+ pokazywała spotkania na kanale Canal+ Sport5. Ten program był dostępny w większości standardowych pakietów poszczególnych dostawców telewizji. Od 14 kwietnia się to zmieni i dwa niedzielne spotkania zostaną przeniesione na kanał Canal+ Sport. To wbrew pozorom bardzo istotna oraz kosztowna zmiana.  Żeby mieć ten kanał, w wielu przypadkach trzeba skorzystać z droższego pakietu, bądź wykupić abonament na platformie Canal+ Online. Cena za taki pakiet wynosi 54 zł na jeden miesiąc. Można również wykupić od razu na cały rok, wówczas jest nieco taniej – 39 zł miesięcznie.

Żużel. Potrafił przywieźć komplet w Ekstralidze. Sezon w Lesznie będzie dla niego przełomowy? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Co ciekawe, zmiana ta dotyczyć będzie jedynie niedzielnych spotkań. Metalkas 2. Ekstraliga, Krajowa Liga Żużlowa, a także inne turnieje żużlowe dostępne będą w Canal+ Sport5. Piątkowe spotkania również nie ulegną zmianie i będą pokazywane tak jak w latach ubiegłych na Eleven Sports.

Żużel. Rusko nie musiał wybierać między Pawlickim, a Woffindenem? Zaskakujące słowa – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Jak czytamy w komunikacie, „zmiany podyktowane są chęcią optymalizacji czasu antenowego z uwagi na dużą liczbę wydarzeń na żywo”. Szkoda tylko, że znów najbardziej obrywa przeciętny kibic żużla, który z roku na rok musi płacić co raz więcej pieniędzy, by obejrzeć wszystkie najważniejsze żużlowe wydarzenia. Przypomnijmy, że PGE Ekstraliga jest pokazywana na dwóch osobnych stacjach, a żeby obejrzeć wszystkie rundy cyklu Grand Prix, trzeba mieć wykupiony dostęp do Eurosport Player. Stacja nie dała również kibicom zbyt wiele czasu na działanie. Pierwsze niedzielne mecze odbędą się już 14 kwietnia, czyli za mniej niż miesiąc.