Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bartosz Bańbor był jednym z objawień tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Utalentowany młodzieżowiec z każdym kolejnym meczem coraz śmielej poczynał sobie w Platinum Motorze Lublin i szybko zaskarbił serca kibiców Koziołków. W mediach społecznościowych pokazał dwa urocze zdjęcia z Bartoszem Zmarzlikiem.

 

16-latek często przyznaje, że Zmarzlik zawsze należał do jego ulubionych żużlowców. W rozmowie z nami mówił, iż to jego największy idol i nowy klub wybierał również pod takim kątem, aby byli w nim zawodnicy, których będzie mógł podpatrywać.

Nie trzeba było wiele czasu, aby duet dwóch Bartoszów pojawił się razem na torze. Zmarzlik najczęściej wystawiany jest do pary z juniorami, więc Bańbor miał okazję do odjechania kilku biegów ze swoim idolem.

W mediach społecznościowych Bańbor udostępnił swoje wspomnienie sprzed 10 lat. Widzimy na nim zdjęcie przyszłego zawodnika z młodym Bartoszem Zmarzlikiem. Na drugim są już dwaj koledzy z zespołu najlepszej ekipy w kraju.

Z pierwszego sezonu na najwyższym szczeblu może być bardzo zadowolony. Choć początkowo wydawało się, że przez cały sezon młodzieżową parę Platinum Motoru stanowić będą Mateusz Cierniak i Kacper Grzelak, to 16-latek ostatecznie odjechał aż 41 wyścigów. Trzy z nich wygrał i zakończył zmagania ze średnią 0,951 punktu na bieg.

W przyszłym sezonie młodego zawodnika czekają kolejne wyzwania. Tym razem będzie on tworzył bardzo mocny duet juniorski z nowym nabytkiem klubu – Wiktorem Przyjemskim.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Powrót okaże się strzałem w dziesiątkę? Statystyki mówią jasno! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Wiktor Przyjemski: Platinum Motor nie dawał największych pieniędzy. Polonia zawsze w sercu (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)