Enea Falubaz Zielona Góra wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Oznacza to, że beniaminek już niebawem pochwali się wzmocnieniami. Nieoficjalnie wiadomo, że nowym zawodnikiem zielonogórzan zostanie Jarosław Hampel. Dla żużlowca będzie to powrót do klubu po pięciu latach.

Dwukrotny wicemistrz świata przeżywa drugą młodość, a druga część sezonu idealnie to potwierdza. Żużlowiec pochodzący z Łodzi notował kapitalne rezultaty indywidualnie czy drużynowo. W play-offach był zaś najbardziej skutecznym zawodnikiem Platinum Motoru Lublin, co pokazuje, że Hampela stać jeszcze na bardzo wiele. Transfer beniaminka wydaje się świetny.

„Mały” klimat zielonogórski zna doskonale, gdyż przez pięć sezonów był zawodnikiem Falubazu. W barwach żółto-biało-zielonych udało mu się zdobyć dwa medale: złoto oraz brąz. Przez te lata startów wystąpił w 75 spotkaniach, a liczby wyglądają fantastycznie. Hampel dla Motomyszy zdobył 716 punktów oraz 38 bonusów w 338 biegach. To daje średnią biegową na poziomie 2,23, co jest świetnym rezultatem.

Z pewnością podobny wynik byłby olbrzymim sukcesem, gwarantującym dobry sezon zielonogórzan. Świeżo upieczony drużynowy mistrz Polski kąty przy W69 zna doskonale. Świetnie potwierdził to przy inaugurujących sezon mistrzostwach Piotra Protasiewicza, kiedy wygrał zawody, pokonując chociażby: Bartosza Zmarzlika, Emila Sajfutdinowa czy Dominika Kuberę.