Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bydgoszczanie przełamali swoją złą passę na torze w Landshut i wygrali 45:44. Dzięki temu są bliżej jazdy w półfinale 1. ligi. Spotkanie obfitowało w wiele upadków i trwało prawie 2 i pół godziny. Gospodarze zademonstrowali ogromną wolę walki, bowiem mimo osłabienia brakiem Kaia Huckenbecka i wysokiego prowadzenia rywali byli w stanie zniwelować straty i realnie powalczyć o zwycięstwo.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym ekipa z Landshut podjęła Abramczyk Polonię. Bydgoszczanie w ostatnich dwóch sezonach dwa razy przegrywali na niemieckim torze. W fazie play-off chcieli przełamać małą niemoc.

Goście rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Kenneth Bjerre miał najlepszy moment startowy. Za moment po zewnętrznej dołączył do niego Szymon Szlauderbach i „Gryfy” wiozły 5 punktów. Huckenbeck robił co mógł, ale nie był w stanie minąć rywali, więc przyjezdni wygrali podwójnie. W biegu juniorskim doszło do upadku Erika Bachhubera. Na wyjściu z pierwszego łuku Olivier Buszkiewicz minął Niemca, a ten upadł. Był bardzo mały kontakt pomiędzy juniorami. Sędzia zdecydował się na powtórkę w pełnej obsadzie. W niej ponownie upadł Bachhuber. Tym razem po wjeździe przy krawężniku Oliviera Buszkiewicza było bardzo ciasno na wyjściu z łuku. Zabrakło miejsca dla Niemca. Arbiter wykluczył juniora gości. W trzecim podejściu po raz trzeci start wygrał Norick Bloedorn. Wydawało się, że do niego dołączy kolega z pary, ale poradził sobie z nim Wiktor Przyjemski. Nowy mistrz Europy U19 napędzał się i szukał możliwości wyjścia na prowadzenie. Udało mu się to na trzecim okrążeniu i dzięki temu zapewnił drużynie remis. Drugie i czwarte pole startowe funkcjonowały bardzo dobrze. Skorzystała z tego para Lyager – Szczepaniak, która świetnie wyskoczyła ze startu i już na pierwszym okrążeniu rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Na zamknięcie serii bardzo pewne zwycięstwo Wiktora Przyjemskiego po przytomnym manewrze na pierwszym łuku. Po 4. biegach 16:8 dla gości.

Gonitwa 5. niestety przyniosła groźnie wyglądający upadek. Jadący w ramach rezerwy taktycznej, będący na prowadzeniu Kai Huckenbeck zaczął upadać, a będący zaraz za nim Szymon Szlauderbach nie miał szans zareagować i obaj zawodnicy uczestniczyli w kolizji. Arbiter zdecydował się nie wykluczać Niemca, jednak w powtórce nie brał udziału Jonas Jeppesen, który zanotował defekt przed upadkiem wcześniej wspomnianych zawodników. Jak się później okazało Huckenbeck nie był w stanie wyjechać do powtórki, co oznaczało 5:0 dla Abramczyk Polonii. Kolejny upadek miał miejsce w 6. biegu. Po starcie bliżej krawężnika wyszedł Mateusz Szczepaniak i zaczął wywozić żużlowca gospodarzy. Ostatecznie Dimitri Berge upadł, a sędzia wykluczył reprezentanta Abramczyk Polonii. W kolejnym podejściu bardzo dobrze spod taśmy wyszedł Francuz. Za jego plecami był Kenneth Bjerre, który od razu rzucił się w pogoń za rywalem. Duńczyk wyjechał za szeroko na czym skorzystał Norick Bloedorn i tym samym gospodarze wygrali pierwszy bieg. Kai Huckenbeck nie był w stanie wystąpić także w 7. wyścigu. Za niego wyjechał Jonas Jeppesen, który zaliczył defekt już na pierwszym łuku. Najlepszy okazał się Andreas Lyager, a że trzeci dojechał Buszkiewicz to przyjezdni doprowadzili do wyniku 26:15.

Po pierwszym nieudanym starcie zdecydowanie lepiej jechał Dimitri Berge. Francuz udowodnił to w 8. biegu, kiedy nie zostawił złudzeń rywalom i zapewnił drużynie remis. Berge zastąpił kontuzjowanego Huckenbecka w kolejnej gonitwie. Ponownie zaprezentował się bardzo dobrze, bowiem razem z Kimem Nilssonem kapitalnie wyszli spod taśmy i dowieźli pewne 5:1. Na zakończenie serii jadący z rezerwy dobrze pokazał się Norick Bloedorn, który prowadził od startu do mety i zostawił za plecami niepokonanych dotychczas Lyagera i Przyjemskiego. Po 10. biegach gospodarze nieco odrobili straty i przegrywali 26:33.

Ekipa z Landshut mimo braku Huckenbecka cały czas zbliżała się do bydgoszczan. Wydawało się, że mogą wygrać podwójnie, ale Kenneth Bjerre nie chciał na to pozwolić. Rozdzielił parę gospodarzy wyprzedzając Bloedorna. Młody Niemiec ambitnie walczył do końca i kilka razy był blisko odbicia drugiej pozycji, jednak ostatecznie na tej lokacie dojechał Duńczyk. Pewnie triumfował Kim Nilsson, który podobnie jak Berge wszedł na zwycięską ścieżkę. W wyścigu 11. Marius Hillebrand został wykluczony za drugie ostrzeżenie. W powtórce Wiktor Przyjemski dwoił się i troił, ale nie był w stanie minąć Bloedorna, który dowiózł do mety 3 punkty. Osłabione „Diabły” niesamowicie walczyły i niwelowały straty. Przed biegami nominowanymi świetnie dysponowana para Nilsson – Berge triumfowała 5:1 doprowadzając do wyniku 39:38 na korzyść gości. Jeszcze wszystko mogło się wydarzyć.

Bieg 14. przybliżył „Gryfy” do zwycięstwa. Wiktor Przyjemski dobrze wyszedł spod taśmy, ale musiał walczyć z Norickiem Bloedornem. Ostatecznie udało mu się zablokować rywala, a bliżej bandy dołączył do niego Bjerre. Bydgoszczanie dowieźli 5 punktów, a Bloedron zaliczył defekt. Tylko kataklizm mógł zabrać triumf gościom. Na zakończenie bardzo pewny triumf piekielnie mocnego duetu Nilsson – Berge i ostatecznie Abramczyk Polonia wygrywa 45:44 i jest w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem.

Trans MF Landshut Devils – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44:45

Trans MF Landshut: Kai Huckenbeck 1 (1,W,-,-,-,-), Kim Nilsson 14+2 (2,2,3,3,2*,2*), Marius Hillebrand 0 (0,-,-,W), Jonas Jeppesen 2 (1,W,d,0,-,1), Dimitri Berge 14+1 (0,3,3,2*,3,3), Erik Bachhuber 2+1 (1,1*,0), Norick Bloedorn 11+1 (2,2*,3,1,3,d)

Abramczyk Polonia: Kenneth Bjerre 9+1 (2*,1,1,2,3), Mateusz Szczepaniak 2+1 (2*,W,0,-), Szymon Szlauderbach 8 (3,3,2,0,0), David Bellego NS (-,-,-,-,-), Andreas Lyager 10 (3,3,2,1,1), Wiktor Przyjemski 11+2 (3,3,1*,2,2*), Olivier Buszkiewicz 2 (W,1,1), Benjamin Basso 3+1 (0,2,1*,0)

Bieg po biegu:

1. Szlauderbach, Bjerre, Huckembeck, Hillebrand 1:5

2. Przyjemski, Bloedorn, Bachhuber, Buszkiewicz (W/su) 3:3 (4:8)

3. Lyager, Szczepaniak, Jeppesen, Berge 1:5 (5:13)

4. Przyjemski, Nilsson, Bachhuber, Basso 3:3 (8:16)

5. Szlauderbach, Basso, Huckenbeck (W/2min.), Jeppesen (W) 0:5 (8:21)

6. Berge, Bloedorn, Bjerre, Szczepaniak (W) 5:1 (13:22)

7. Lyager, Nilsson, Buszkiewicz, Jeppesen (d) 2:4 (15:26)

8. Berge, Szlauderbach, Basso, Bachhuber 3:3 (18:29)

9. Nilsson, Berge, Bjerre, Szczepaniak 5:1 (23:30)

10. Bloedorn, Lyager, Przyjemski, Jeppesen 3:3 (26:33)

11. Nilsson, Bjerre, Bloedorn, Basso 4:2 (30:35)

12. Bloedorn, Przyjemski, Buszkiewicz, Hillebrand (W) 3:3 (33:38)

13. Berge, Nilsson, Lyager, Szlauderbach 5:1 (38:39)

14. Bjerre, Przyjemski, Jeppesen, Bloedorn 1:5 (39:44)

15. Berge, Nilsson, Lyager, Szlauderbach 5:1 (44:45)