Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice Betard Sparty Wrocław mogą być spokojni o przyszłość jednego ze swoich ulubieńców. Artiom Łaguta nie ruszy się ze stolicy Dolnego Śląska przynajmniej do końca sezonu 2025. Takie wieści wieczorową porą przekazali wicemistrzowie Polski.

 

Łaguta trafił do ekipy z Wrocławia przed sezonem 2021. Betard Sparta wyciągnęła go po wielu latach z GKM-u Grudziądz. Transfer okazał się strzałem w dziesiątkę dla obu stron. W pierwszym sezonie w ekipie ze Stadionu Olimpijskiego Rosjanin z polskim paszportem zdobył indywidualne mistrzostwo świata, a wrocławianie Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Teraz wiadomo już, że Łaguta spędzi w obecnym klubie minimum pięć sezonów. Jego umowa wygasająca po rozgrywkach PGE Ekstraligi 2024 została przedłużona.

Przypomnijmy, że kolejny sezon Betard Sparta przejedzie w zestawieniu Artiom Łaguta, Maciej Janowski, Bartłomiej Kowalski, Daniel Bewley, Tai Woffinden. Pozycje juniorskie mają zająć Filip Seniuk oraz Kacper Andrzejewski.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Zmarzlik i Cierniak wśród gwiazd. Dziś uroczysta gala FIM! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużlowa Paczka 2023 wystartowała! Udział w „Mówi się Żużel” i miejsce na kevlarze Lebiediewa na licytacji! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)