Piłka nożna. Jeśli reprezentacja Polski awansuje, to będzie piekielnie trudno! Grupy na Euro wylosowane

Foto: Facebook Łączy nas piłka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Losowanie grup na Euro 2024 dobiegło końca. Kilka grup jest bardzo ciekawych oraz mocnych, więc rywalizacja o wyjście będzie zacięta. Jeżeli reprezentacja Polski przejdzie przez baraże nie będzie mieć łatwego zadania, gdyż w grupie zmierzy się z aktualnymi wicemistrzami świata, czyli Francuzami.

 

Jeszcze nie weszliśmy na Mistrzostwa Europy, a sytuacja jest już bardzo podbramkowa. Gdy taka sztuka się powiedzie to łatwo nie będzie. W grupie czekają dla nas reprezentacje: Francji, Holandii oraz Austrii. Z trójkolorowymi ostatni raz mierzyliśmy się na mundialu w Katarze, kiedy to po zaciętym spotkaniu odpadliśmy, przegrywając w stosunku 3:1.

O tym czy biało-czerwoni zagrają na głównym turnieju, zadecydują baraże. W półfinale na Stadionie Narodowym zmierzymy się z drużyną narodową z Estonii. W ewentualnym finale czeka nas pojedynek z zwycięzcą meczu Walia kontra Finlandia. Nasze pierwsze spotkanie w ścieżce barażowej odbędzie się 21 marca, w przypadku wygranej finał zagramy pięć dni później na wyjeździe.

Gospodarzami Mistrzostw Europy będą nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy. Turniej rozpocznie się 14 czerwca. Tego dnia wieczorem w Monachium podopieczni selekcjonera Juliana Nagelsmanna zmierzą się ze Szkotami.

 

fot. Łączy Nas Piłka