Równo trzy dekady temu, 15 października 1992 roku, były indywidualny mistrz świata Tomasz Gollob po raz pierwszy w swojej karierze wywalczył Złoty Kask.

Zawody odbyły się oczywiście na torze Stadionu Olimpijskiego i były jednocześnie memoriałem doktora Lecha Barana. Turniej finałowy został poprzedzony czterema rundami eliminacyjnymi, które zostały rozegrane na torach w Machowej, Opolu, Częstochowie oraz w Gorzowie Wielkopolskim. Tomasz Gollob awans do wrocławskiego turnieju wywalczył w Częstochowie, gdzie zajął czwartą, ostatnią premiowaną awansem pozycję, a w biegu dodatkowym pokonał Sławomira Drabika.

30 lat temu wrocławskie zawody Tomasz Gollob zakończył z kompletem punktów. Drugie miejsce zajął Roman Jankowski, na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kuczwalski. Turnieje o Złoty Kask miały kojarzą się Tomaszowi Gollobowi nie tylko pozytywnie. Siedem lat później. w 1999 roku to właśnie podczas zawodów o Złoty Kask we Wrocławiu uległ on kontuzji, która pokrzyżowała mu plany w walce o upragniony tytuł indywidualnego mistrza świata.

Wyniki finału zawodów o Złoty Kask 1992 :
1. Tomasz Gollob (Bydgoszcz) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Roman Jankowski (Leszno) – 12 (2,2,3,2,3)
3. Krzysztof Kuczwalski (Toruń) – 11 (3,2.2.2.2)
4. Andrzej Huszcza (Zielona Góra) – 10 (1,3,1,2,3)
5. Wojciech Załuski (Wrocław) – 10 (3,1,1,3,2)
6. Piotr Świst (Gorzów Wlkp.) – 8 (0,1,3,3,1)
7. Eugeniusz Skupień (Rybnik) – 8 (1,3,2,1,1)
8. Sławomir Dudek (Zielona Góra) – 8 (2,1,2,1,2)
9. Jacek Krzyżaniak (Toruń) – 7 (1,3,3,d,d)
10. Jerzy Mordel (Lublin) – 7 (w,0,1,3,3)
11. Zenon Kasprzak (Leszno) – 6( 3,0,1,1,1 )
12. Piotr Baron (Wrocław) – 6 (1,2,2,1,u)
13. Paweł Jachym (Machowa) – 4 (2,0,0,0,2)
14. Dariusz Stenka (Lublin) – 4 (2,2,0,0,d)
15. Grzegorz Rempała (Machowa) – 4 (0,1,0,2,1)
16. Jacek Woźniak (Bydgoszcz) – 0  (0,0,d,0,0)

Poniżej czwarty bieg Tomasza Golloba podczas wrocławskich zawodów, w którym walczył o punkty z Huszczą, Skupieniem oraz Stenką.