Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sporo zmian w nazewnictwie dzieje się w polskim żużlu. Wszystko to dlatego, że tegoroczna 1. liga żużlowa zmieniła status na profesjonalny. Oznacza to, że będzie nosić nazwę Speedway 2. Ekstraliga. Wobec tego musiała zajść także korekta nazwy obecnej 2. ligi żużlowej. Nowa nazwa będzie brzmieć Krajowa Liga Żużlowa.

 

Nazwy rozgrywek, czyli 1. liga żużlowa oraz 2. liga żużlowa idą w eter. W przyszłym sezonie żadne z rozgrywek nie będą nosić takich członów. W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się o zmianach w pierwszej lidze, która przebranżowiła się na Speedway 2. Ekstraliga. Teraz przyszedł czas na obecną 2. ligę żużlowa, która nie pozostała dłużna wyżej postawionemu stopniu rozgrywek.

– Stanęliśmy trochę przed faktem dokonanym, bo ta zmiana nazewnictwa sprawiła, że musieliśmy też zmienić nazwę dotychczasowej drugiej ligi. Ciężko byłoby komunikować Speedway 2. Ekstraligę i drugą ligę. Zastanawialiśmy się, co zrobić i jak nazwać drugą ligę. Były różne pomysły. Choćby trzecia liga. Doszliśmy jednak do wniosku, że to nie byłoby dobre dla samych klubów, kibiców czy sponsorów. Zwłaszcza tym ostatnim trudno byłoby wytłumaczyć, że kluby, które jeździły w drugiej lidze, teraz są w trzeciej. To znaczy, że teraz spadły, zostały zdegradowane? – czytamy wypowiedź przewodniczącego GKSŻ Ireneusza Igielskiego, w mediach społecznościowych KLŻ .

Wobec tego w przyszłym sezonie będziemy mówić o Krajowej Lidze Żużlowej. Ciężko będzie się kibicom przestawić, gdyż nazewnictwo nie było ruszane od dekad. Także w polskim żużlu przyszła istna rewolucja pod względem… zmian nazewnictwa stopni rozgrywkowych.