fot: Speedway Motor Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sporo kontrowersji budzi w Lublinie sposób dofinansowania klubów w mieście. Ratusz jakiś czas temu zmienił system dotowania z czym nie do końca zgadzają się członkowie opozycyjnego klubu. W związku z tym apelują do władz o dofinansowanie klubu kwotą, która wynosi 4,5 miliona złotych.

 

Do 2022 roku klub żużlowy Platinum Motor Lublin otrzymywał dofinansowanie w kwocie kilku milionów. Odbywało się to w ramach promocji miasta Lublin przez sport. Od tego czasu tryb dofinansowania uległ zmianie, co nie przeszło obok świadomości radnych Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie radni, którzy zasiadają w opozycji wystosowali pismo do prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka.

– Współpraca pomiędzy miastem i klubem przynosi korzyści dla obu stron. To dzięki wsparciu m.in. z budżetu miasta w latach ubiegłych, drużyna mogła odpowiednio przygotować się i dzięki stabilnym finansom zdobyć w 2021 roku medal wicemistrza Polski oraz w latach 2022-2023 dwukrotnie świętować mistrzostwo Polski – czytamy w liście podpisanym przez Radosława Skrzetuskiego, Eugeniusza Bielaka, Marcina Jakóbczyka oraz Piotra Gawryszczaka.

W tym roku Motor otrzymał pokaźne wsparcie od miasta, gdyż wynosiło ono 3 miliony złotych. Nieznana jest jeszcze kwota jaką klub otrzyma na przyszły sezon. Pieniądze zostaną przyznane w momencie, kiedy ratusz rozstrzygnie konkurs w kontekście dotacji. Projekt budżetu miasta na przyszły rok zakłada 300 tysięcy złotych na promocję miasta przez sport, co jest 15 razy mniejszą kwotą od tego, co oczekują radni. W dokumencie przeznaczono natomiast  3 mln zł na projektowanie nowego stadionu, który ma powstać dla „Koziołków”.