fot. GKM Grudziądz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

To jeszcze nie koniec żużla pod Jasną Górą w tym roku! Licencja częstochowskiego toru została znów odwieszona, a co za tym idzie nie ma przeszkód, by we wtorek rozegrać tam kolejną rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Przypomnijmy, że licencja częstochowskiego toru została zawieszona dzień po odwołanym meczu z PGG ROW-em Rybnik. Ostatecznie mecz z beniaminkiem PGE Ekstraligi odbył się w Rybniku, do tego miasta przeniesiono również finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który 10 września miał się odbyć w Częstochowie.

By odzyskać licencję Włókniarz miał przygotować tor poprzez usunięcie części nawierzchni i dosypanie granitu, a następnie zaprosić czterech zawodników do przetestowania nawierzchni. Wszystkie te założenia najwyraźniej zostały spełnione, bo we wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o odwieszeniu licencji toru.

We wtorek w Częstochowie odbędzie się czwarta runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, w której wezmą udział gospodarze – Bocar Włókniarz, ESV Sparta Wrocław, Orzeł Łódź i Arged Malesa Ostrovia Ostrów. Początek zawodów o godzinie 16.