fot. Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poniedziałkowy wpis na profilu Facebookowym Moje Bermudy Stali Gorzów zadziwił sporą część kibiców żółto-niebieskich. Gorzowianie w specjalnym poście przeprosili ekipę RM Solar Falubazu Zielona Góra za tekst, który znalazł się na oprawie zaprezentowanej podczas ostatnich Derbów Ziemi Lubuskiej. Okazuje się, że wspomniane działanie było spowodowane jedną z kar nałożonych przez PGE Ekstraligę na klub znad Warty.

Gorzowianie, poza przeproszeniem odwiecznych rywali, musieli również zapłacić 10 tysięcy złotych kary. Przyczyną sankcji był napis o treści: „Zdechł pies Falubaz”, który został umieszczony pod odwróconym herbem ekipy z Zielonej Góry. – W imieniu Klubu Sportowego Stal Gorzów przepraszamy za tekst, który znalazł się na oprawie podczas 100. Derbów Ziemi Lubuskiej. Wierzymy, że jeszcze w tym sezonie uda nam się spotkać na torze i w dobrej atmosferze wspierać nasze Drużyny zgodnie z duchem sportowej rywalizacji – napisano w komunikacie w mediach społecznościowych.

Post Moje Bermudy Stali spotkał się ze sporym oburzeniem sympatyków drużyny ze Stadionu im. Edwarda Jancarza. W komentarzach kibice wskazywali na to, że podczas derbów zielonogórzanie wielokrotnie dopuszczali się prezentowania bardziej niestosownych opraw i transparentów. Fani z Gorzowa przypominali chociażby słynną już oprawę dotyczącą Katarzyny Jancarz, żony tragicznie zmarłej legendy Stali – Edwarda Jancarza.

Na wspomniane kary ze zdziwieniem zareagowano również w gorzowskim klubie. – Zdecydowanie byliśmy zaskoczeni. Bywało już wiele gorszych opraw. Kibice z Zielonej Góry na naszym stadionie wielokrotnie sprawiali nam gorsze psikusy. Jednak jeżeli taka jest decyzja KOL, to nam trudno z nią dyskutować. Przyjęliśmy karę – komentuje dla nas Tomasz Michalski, dyrektor Moje Bermudy Stali.

Przypomnijmy, iż niewykluczone jest to, że gorzowianie i zielonogórzanie jeszcze dwukrotnie spotkają się ze sobą w tym sezonie. Jeśli lubuskie drużyny wygrają mecze półfinałowe, to zmierzą się w wielkim finale. W przypadku przegranych zarówno Moje Bermudy Stali, jak i RM Solar Falubazu w starciach z odpowiednio Betard Spartą i Fogo Unią, wielkich rywali czeka pojedynek o brąz. Trudno nie zakładać, że w tych meczach, na trybunach, będzie jeszcze goręcej.

BARTOSZ RABENDA