Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Wiśle. Awans wywalczyło także siedmiu Polaków. Najlepszy z nich był Piotr Żyła, który zajął dwunaste miejsce.
Podopieczni Thomasa Thurnbichlera wypadli solidnie w dzisiejszych kwalifikacjach. Trzech z nich znalazło się w drugiej dziesiątce. Dwunaste miejsce miał Piotr Żyła, trzynaste Dawid Kubacki, a piętnaste Aleksander Zniszczoł.
Kamil Stoch zajął 22 pozycję. Awans wywalczyli także: Paweł Wąsek, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Ta sztuka nie udała się Maciejowi Kotowi oraz Andrzejowi Stękale.
Najlepszym zawodnikiem kwalifikacji okazał się Anze Lanisek, który ustanowił nowy rekord skoczni, skacząc na 134,5 metra. Na podium znaleźli się także Andreas Wellinger oraz kolega z reprezentacji Laniska, Lovro Kos.
Na sobotę zaplanowano konkurs duetów, w którym wystartuje trzynaście nacji. Biało-czerwonych będą reprezentować: Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Początek zawodów o 16:00, a godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.
Żużel. Diabły znów niegroźne? Landshut przed trudnym sezonem!
Żużel. Z Motorem wygrał złoto, teraz ma pomóc w awansie! Będzie miał czterech tunerów?!
Żużel. Sezon tuż, tuż, a Unia Tarnów… zaczyna prace na torze!
Żużel. Prezes ostro odpowiada dziennikarzowi! Pisze o kłamstwach, chodzi o tor!
Żużel. Świetne wieści z Łotwy! Mecze KLŻ będą transmitowane!
Żużel. A jednak! Już kończył karierę, a teraz wraca do jazdy!