fot. FB/Orlen Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sporty motorowodne nie mają olbrzymiej popularności, ale jednego odmówić im nie można – atrakcyjności. Same maszyny potrafią budzić zachwyt zwykłego śmiertelnika. Bartłomiej Marszałek to reprezentant ORLEN Teamu, będący pierwszym Polakiem w wodnej Formule 1.

 

Bartłomiej jest najmłodszym z rodu Marszałków, gdyż urodził się w 1983 roku. Wywodzi się z sekcji motorowodnej MKS-u  “Polonia Warszawa”. Reprezentant biało-czerwonych licencję krajową Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego zdał w 2005 roku. W następnym sezonie został mistrzem Polski, pokazując potencjał, który w nim drzemie. Te rezultaty pozwoliły mu startować w klasie O-350. Ten sam okres, a zarazem debiutancki sezon przyniósł wicemistrzostwo świata tejże kategorii.

Marszałek szczególnie dobrze wspomina z pewnością zawody Endurance Augustów. To właśnie w latach 2007-08 sensacyjnie stawał na podium w debiutach Formuły 2 oraz Formuły 3. Lata pracy oraz wysiłku doprowadziły go do królowej konkurencji, czyli najbardziej prestiżowej Formuły 1. To pokazuje, że warto wierzyć w siebie i spełniać swoje marzenie, tak jak robił to przez lata Bartek.

Sezon 2019 był dla polskiego sportowca bardzo udany, gdyż udało mu się stanąć na podium Grand Prix Szardży. Ostatecznie mistrzowskie zmagania ukończył na piątej lokacie, będąc jednym z najlepszych na świecie kierowców F1 H2O. Zainteresowany jest bardzo ambitny, a sam uważa, że wszystko, co najlepsze dopiero przed nim. Wobec tego kibice biało-czerwonych mogą spodziewać się sukcesów w najbliższych latach.

Zawodnik zaczął swoją współpracę z ORLEN Team w 2020 roku, który nie był łatwy ze względu na pandemię. Co ciekawe, na wyróżnienie zasługuje postawa Polaka. Mało osób wie, że Marszałek osobiście składa swoje silniki oraz dokonuje ustawień bolidu. Nie korzysta także z usług zagranicznych specjalistów czy inżynierów, więc można go nazwać absolutnym pasjonatem. To świetnie promuje na świecie polską myśl techniczną, która ciągle się udoskonala.

Z ciekawostek można wspomnieć o ojcu sportowca, czyli Waldemarze. Senior jest jednym z najbardziej utytułowanych motorowodniaków na świecie. W swojej kolekcji posiada sześć tytułów mistrza świata oraz cztery mistrzostwa Europy. Na koncie ma także 27 podiów z rangi mistrzowskiej. Wobec tego wiemy, w jaki sposób młody Bartek pokochał ten sport oraz od kogo czerpał tajniki dyscypliny.

Materiał zrealizowany przy wsparciu Orlen Team. Czołowym sponsorze polskiego sportu.

#współpracareklamowa