Źródło: FB Speed Car Motor Lublin
fot. Motor Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Speed Car nie jest już sponsorem tytularnym Motoru. Drużyna znad Bystrzycy została zgłoszona do rozgrywek PGE Ekstraligi w sezonie 2020 pod nazwą „Motor Lublin”, ale niewykluczone, że jeszcze przed startem sezonu pojawi się nowy człon w nazwie.

Informację jako pierwsze podało Radio Freee w audycji Pięć Jeden. – Umowa z firmą Speed Car obowiązywała trzy lata i wygasła. Na tę chwilę zgłosiliśmy zespół do rozgrywek pod nazwą „Motor Lublin”, ale niewykluczone, że przed startem ligi to się jeszcze zmieni. Prowadzimy cały czas rozmowy – powiedział Jakub Kępa, prezes Motoru.

Sternik lubelskiej drużyny dodał także, że pomimo wyjątkowych okoliczności sytuacja finansowa klubu jest stabilna. A dowodem na to może być fakt, że w mediach społecznościowych klubu regularnie przedstawiane są firmy, które zdecydowały się wspierać lubelski żużel.

Speed Car na razie pozostaje jeszcze w nazwie drużyny, m.in. właśnie w mediach społecznościowych. Jak przyznał Jakub Kępa w audycji Pięć Jeden, wynika to z koleżeńskich stosunków z przedstawicielami firmy.