Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Robert Lambert po trzech sezonach opuścił Motor.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Robert Lambert należy do jednych z najbardziej zapracowanych zawodników nie tylko w stawce zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów, ale i być może w całej PGE Ekstralidze. 21-letni Anglik rodem z Norwich, w tegorocznym sezonie startuje na kilku frontach. Z jakim efektem zakończy się dla niego sezon 2019?

Robert Lambert, choć formalnie pełni jeszcze rolę młodzieżowca, to już w zeszłym sezonie udowodnił, że stać go na równorzędną walkę z seniorami i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Lambert jest obecnym brązowym medalistą cyklu Speedway Euro Championship. Młody Brytyjczyk przebojem wdarł się do cyklu, zwyciężając m.in. w rundzie w niemieckim Güstrow i do końca liczył się w walce o najwyższe laury. Ostatecznie, zawodnik reprezentujący w naszym kraju barwy beniaminka PGE Ekstraligi – Speed Car Motor Lublin, stanął na najniższym stopniu podium, ale patrząc na nazwiska, jakie pozostawił w pokonanym polu, wyraźnie widać, jak ogromny potencjał drzemie w reprezentancie Synów Albionu.

Brytyjczyk w tym sezonie zawiesił przed sobą poprzeczkę jeszcze wyżej i korzystając z problemów osobistych Grega Hancocka, możemy go oglądać także wśród najlepszych w cyklu Grand Prix. 21-latek bardzo przyzwoicie radzi sobie w elicie – w dwóch pierwszych rundach rozegranych w Warszawie i Krsko zdołał awansować do półfinałów. W trzeciej odsłonie w Pradze ta sztuka już mu się nie powiodła, ale Brytyjczyk ponownie udowodnił, że stać go na skuteczną walkę z najlepszymi.

Przed Lambertem ostatnia szansa na zdobycie mistrzowskiego tytułu wśród młodzieżowców. W ostatnich dwóch latach jego udziałem stał się brązowy „krążek”. Przed rokiem Lamberta zupełnie przyćmili Bartosz Smektała i Maksym Drabik, którzy między sobą rozstrzygnęli losy mistrzowskiego tytułu. W tym roku Lambert z dużo większym bagażem międzynarodowych doświadczeń z pewnością będzie miał więcej do powiedzenia w stawce, a kalendarz IMŚJ i m.in. czekające nas zawody w Lublinie, czy Güstrow, gdzie przed rokiem Lambert wygrał rundę SEC, pozwalają najlepszemu obecnie młodzieżowcowi na Wyspach Brytyjskich poważnie myśleć o kolejnym sukcesie w IMŚJ.

Wspominając o jego ogromnym bagażu doświadczeń, nie sposób nie wspomnieć o jego napiętym harmonogramie startów w tegorocznym sezonie. Próżno na świecie znaleźć tak zapracowanego młodzieżowca, jak Robert Lambert. 21-latek obok startów w cyklu Speedway Euro Championship, kolejnych rundach Grand Prix i walce o tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów, regularnie startuje w naszej Ekstralidze, brytyjskiej Elite League, gdzie broni barw ekipy Kings’Lynn Stars, szwedzkiej Elitserien w barwach Rospiggarny Hallstavik, czy lidze niemieckiej w drużynie DMV White Tigers. Łącznie w ciągu całego sezonu, Lambert odjedzie ponad 100 imprez, przemierzając przy tym tysiące kilometrów po całym świecie.

Czy międzynarodowe doświadczenie zdobyte w cyklu Grand Prix i SEC zaowocuje i Lambert zdoła przerwać polską hegemonię w walce o tytuł IMŚJ? Przekonamy się już niebawem!