W Hali Centrum MKS Dąbrowa Górnicza podejmowała drużynę z Zielonej Góry. Zastal Zielona Góra wygrał to spotkanie bez żadnych wątpliwości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 88-108, co jak na standardy PLK jest wysokim wynikiem. Zwycięstwo Zastalu przesuwa zespół z Zielonej Góry na 7. miejsce w lidze, które gwarantuje start w play-offach. Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze sporo czasu, ale wydaje się, że Zastal nabrał wiatru w żagle, co pozwoli uplasować się na pozycji gwarantującej udział w PO.

Pierwsza kwarta okazała się szczęśliwa dla gospodarzy, którzy prowadzili po pierwszej odsłonie gry 31-29. Na nieszczęście gospodarzy to drużyna gości przejęła inicjatywę i konsekwentnie z kwarty na kwartę budowała swoją przewagę. Do zwycięstwa gości drużynę poprowadził duet Przemysław Żołnierewicz – Szymon Wójcik, którzy łącznie rzucili 54. punkty dla drużyny z Zielonej Góry. Najlepszym zawodnikiem Dąbrowy Górniczej okazał się center, Ousmane Drame z 24. punktami na swoim koncie.

Oczywiście zwycięstwo zespołu z Zielonej Góry nie powoduje hurra optymizmu, ale daje nadzieję na utrzymanie bardzo dobrej formy. To właśnie drużyna z Dąbrowy Górniczej oraz Włocławka wydawały się głównymi przeciwnikami w walce o miejsce w play-offach. Niemniej, zielonogórska drużyna, w ostatnim czasie zanotowała serię pięciu zwycięstw z rzędu i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie dobra passa uległa zakończeniu.