fot. materiały prasowe Orlen Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dwa koła oraz motocykl to nie tylko Bartosz Zmarzlik a wraz z nim żużel. To także inne sporty, a wśród nich znajdziemy doskonale znane Enduro. Przedstawicielem tej dyscypliny w Polsce jest nie kto inny jak Ambasador ORLEN Team, Maciej Giemza.

 

O tym sportowcu można powiedzieć, że miłość do „dwóch kółek” ma niemalże od samego narodzenia. W końcu sporty motorowe uprawia od… dwunastego roku życia. Uznawany jest za jednego z najlepszych polskich motocyklistów. Swoją przygodę z Akademią ORLEN Team rozpoczął w 2013 roku.

Mimo swojego dosyć młodego wieku ma na swoim koncie już aż… dziesięć tytułów mistrza Polski w rajdach Enduro oraz Cross-Country. To pokazuje, że na ojczystym podwórku ciężko szukać rywala dla motocyklisty spod szyldu Orlenu.

W barwach zespołu polskiego koncernu zanotował zwycięstwa w Pucharze Świata Juniorów Cross Country w 2017 oraz 2018 roku. Mimo tak młodego wieku na swoim koncie ma już uczestnictwo w Rajdzie Dakar, gdzie w debiucie zajął wysokie, dwudzieste czwarte miejsce. Dwa lata później udało mu się wyśrubować rezultat, zajmując siedem „oczek” wyżej.

Oczywiście to nie koniec zmagań w słynnym Rajdzie Dakar. Już w tym roku wystąpi w kolejnej edycji popularnych zawodów. Znając ambicję motocyklisty, to będzie dążył do tego, aby kolejny raz zaliczyć progresję swoich wyników.

Sprzęt na którym jeździ Maciej Giemza to Husqvarna 450 RALLY. Ten motocykl przystosowany do rajdowych wyścigów ma pojemność 449,3 cm3, a napędza go benzyna. Posiada 1-cylindrowy, 4-suwowy silnik. Waga takiej maszyny wynosi niemalże 140 kilogramów, co pokazuje, że trzeba mieć ogromne umiejętności by sprostać takiemu wyzwaniu.

Materiał zrealizowany przy współpracy z grupą Orlen – czołowym sponsorze polskiego sportu

#współpracareklamowa