Czucie głębokie w „Mówi się żużel”. Gościem najnowszego podcastu będzie Jerzy Buczak. Twórca fizjoterapii w żużlu

fot. Związek Piłki Ręcznej w Polsce
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jerzy Buczak to ikona reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej. Fizjoterapeuta pracuje z nią nieprzerwanie 32 lata. Do żużla trafił pod koniec lat 90. Na pracę w Polonii Piła namówił go przyjaciel, Stanisław Chomski.

 

– Hans Nielsen przepraszał Jerzego Buczaka, że na przedmeczową rozgrzewkę zapomniał adidasów i trenował w skarpetach. Barwnych opowieści i kulis pracy z Tomaszem Gollobem czy Jasonem Crumpem Jerzy Buczak ma pod dostatkiem. I chętnie się nimi podzieli ze słuchaczami” – zapowiada najnowszy odcinek Jacek Dreczka, twórca podcastu „Mówi się żużel”.

Fizjoterapia w żużlu to nie tylko rehabilitacja i naprawa uszkodzonych tkanek ale też przygotowanie organizmu do wysiłku. W żużlu to szczególnie ważne.

Żużel. Koledzy z GKM-u zaskoczyli Doyla. W nim widzą lidera – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Adrian Miedziński: Nikomu nie muszę nic udowadniać. Pozostanę przy żużlu (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Nie zdawałem sobie sprawy jak ważne w speedway’u jest czucie głębokie. Jerzy Buczak dokładnie wytłumaczył na czym to polega i jak zawodnicy to trenują. Chodzi o to, że zawodnik instynktownie porusza się na motocyklu. Jego ciało samo wie jak układać się podczas wyścigu. Ale takie treningi powinien wykonywać każdy z nas. Dzięki nim impuls na przykład z nogi czy ręki zdecydowanie szybciej dociera do móżdżku. To będzie bardzo ciekawa lekcja – mówi Dreczka.

Premiera odcinka z Jerzym Buczakiem w środę o godz. 19:00. Darmowy podcast będzie dostępny jak zawsze na platformach Spotify, YouTube, Apple i Google Podcasts. To będzie przedostatni odcinek drugiej serii.