Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jednym z elementów, który tak rajcuje nas w sporcie jest jego nieprzewidywalność. Faworyt nie zawsze wygrywa i to jest piękne, to rodzi niezapomniane chwile i wspomnienia. Po zmaganiach w Speedway of Nations odnoszę jednak wrażenie, że wielu z nas o tym zapomina, bo Biało–Czerwoni muszą wygrywać zawsze i wszędzie.

 

Klęska i kompromitacja. Takie określenia przewijają się najczęściej po duńskich występach reprezentacji Polski. Liczyliśmy na złoto, a skończyło się przedostatnim miejscem. Określenia wydają się jak najbardziej adekwatne. Przyznam, że po półfinale, w którym Polacy musieli o awans walczyć w barażach, nie przypuszczałam, że w finale będzie tak słabo. W sobotnich zawodach w Vojens z nadzieją patrzyłam na kolejny bieg podopiecznych trenera Rafała Dobruckiego myśląc, że teraz pojadą na miarę swoich umiejętności. Ale niestety. Na torze, na którym liczył się głównie start, nie znaleźli optymalnych rozwiązań dla swoich motocykli. 

Sądząc po ilości komentarzy, jakie wylały się na polskich reprezentantów nie sposób odnieść wrażenia, że rozegrał się prawdziwy dramat w Andach. To znaczy w Vojens. Od soboty trwa tzw. „grillowanie” zawodników, trenera, ale dostaje się także władzom polskiego żużla i Speedway Ekstraligi. Jak do tego mogło dojść? Przecież jechali nasi najlepsi, a objeżdżali ich „pierwszoligowcy” lub ci, którym na co dzień pokazują plecy w najsilniejszej, polskiej lidze. Nie brakuje głosów, że czas Patryka Dudka czy Macieja Janowskiego w kadrze skończył się, trzeba było wybrać kogoś innego… 

Czy nie możemy po prostu przyjąć, że w Vojens nie wyszło? Czy nasi chłopacy poddali się, nie próbowali? Czy chcieli wracać do kraju w takiej atmosferze? Na pewno nie. To ambitni faceci i na 100% dostarczą nam jeszcze wielu emocjonujących momentów nie tylko na lokalnym podwórku, ale i na arenie międzynarodowej. 

Taka porażka to pigułka naprawdę gorzka do przełknięcia. Ale chyba zapominamy, że do Polski złoto z Danii przywieźli juniorzy. I w tym całym hejcie na seniorską reprezentację wynik młodzieżowców jest niezauważany. Bo już taka nasza natura, że nie umiemy się cieszyć z tego, co mamy, tylko ubolewamy nad tym, czego nam brakuje…

JUSTYNA NIEĆKOWIAK

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Tobiasz Musielak: Nawet żona nie wie niczego, jeśli chodzi o moją przyszłość klubową. Stać nas na walkę z faworytami (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Tomasz Świątkiewicz: Staję na nogi. Jeszcze wsiądę na motocykl (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jakub Kozaczyk: To będzie emocjonujący półfinał – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Kulisy rozmów w Gorzowie. Remigiusz Turek: Ogromną rolę odegrał prezes i cały zarząd – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

POLECAMY:

Żużel. Lektura na lato. Żużlowe rozmowy i opowieści – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)